Poruba, Polanka nad Odrou, Nová Bělá a další lokality. Všechny známé rybníky v Ostravě, na kterých se, je-li zima přejícná, prohánějí bruslaři, nyní zejí prázdnotou. Přestože v noci padají teploty pod deset stupňů a přes den jen ojediněle stoupají nad minus sedm, bruslaře na rybnících byste hledali marně.

Vícero k tomu využitelných rybníků v Polance nad Odrou zapadal sníh, stejná je situace i jinde. „Na našem rybníku se zatím nebruslí, děje se tak při výlovu, který teď není, navíc led je stále tenký a hladina zapadala sněhem. Možná o víkendu se odhrne,“ informuje starosta Nové Bělé Lumír Bahr.

Hasiči: Tloušťku ledu neměříme

„Tloušťku ledu neměříme. To je soukromá aktivita majitelů rybníků, patrně to asi dělávají i dobrovolní hasiči,“ řekl mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Totožná situace jako v Nové Bělé či Polance je také v Porubě na rybníku v Záhumenní ulici, jen coby kamenem dohodil od proslulého Oblouku. Právě zde přitom při obdobných mrazech bývá bruslařů nejvíce.

Na okolní stezce sice potkáte maminky na procházce s dětmi či čtyřnohými mazlíčky, bruslaře na rybníce však nikoliv. Přestože zde alespoň pokoutně tu a tam někteří zajdou. Na rybníku je totiž patrná alespoň zhruba deset na deset metrů odhrabaná plocha.

Teploty výrazně pod bodem mrazu by se však měly na teploměrech držet ještě přinejmenším týden. V noci má rtuť klesat až k minus patnácti stupňům.