Ještě kolem sobotního poledne to pro slavnosti pivovaru nevypadalo vůbec dobře. Ostravu skrápěl intenzivní déšť, který by akci pod otevřeným nebem dokázal slušně znepříjemnit. Jenže pak se počasí jako zázrakem umoudřilo a do pivovarského areálu začaly proudit tisíce lidí.

Přilákal je nejen zlatavý mok, ale také rekordně bohatý hudební program. Na hlavní scéně se střídaly kapely jako Divokej Bill, Horkýže Slíže, Charlie Straight nebo Vypsaná Fixa. „Koncerty byly úžasné. Slavnosti pivovaru jsou rok od roku lepší. Pořádně jsme si to užili i díky tomu, že už odpoledne nezapršelo,“ pochvaloval si akci Petr Strouhal, který s kamarády opouštěl areál před desátou hodinou večerní.

Velmi početné publikum měla i scéna Legendy, která je pro mnohé ideální alternativou k hlavnímu programu s úspěšnými formacemi současnosti. Pravověrní rockeři se nechali pořádně rozparádit show v podání bardů ze skupiny Citron. Vrcholem na druhé scéně pak byl koncert formace Legendy se vrací, která umí velmi osobitě podat světoznámé šlágry. Aplaudující dav si od nich vynutil dva přídavky navíc.

Slavnosti Ostravaru se letos nesly i v duchu kampaně pivovaru s názvem Fandíme místním partám. Kdo zrovna neposlouchal hudbu či neholdoval některému ze sedmi druhů piv, mohl se s kamarády zúčastnit Partakiády. Mezi disciplíny patřilo zvedání prázdného sudu nad hlavu nebo hra obřího stolního fotbalu.

„My spolu robime a jsme dobrá parta, tak jsme se dali dokupy a soutěžíme tady. Aspoň to tady pro nás není jen o pití piva, ale i o další zábavě. Je to super,“ vyjádřil se za tým s názvem Fasádníci jeho šéf Štefan Firášek.