„Všechny naše vodní areály jsou nachystány a v provozu. Letošní začátek sezóny nám zkomplikovalo počasí, ale pevně věříme, že léto teprve příjde," řekla mluvčí společnosti Sareza Petra Gavendová.

Třeba ve Staré Bělé se na napouštění koupaliště teprve chystají. „Koncem června se už ale bude určitě koupat. Nemáme otevřeno proto, že je v noci stále chladno, takže by byla voda ledová," uvedl provozovatel koupaliště Rostislav Krayzel.

Všechny vodní areály Městské společnosti Sareza jsou v provozu. Například na venkovní koupaliště do centra města už v pátek vyrazili první otužilci.

Jak jsme koncem minulého týdne informovali v tištěném vydání Moravskoslezského deníku, ještě před několika dny byla situace jiná.

První červnové dny byly odjakživa symbolem koupališť. Právě tehdy totiž začíná nová sezona a vstupní brány se otevírají.

„Jsme připraveni otevřít kdykoliv. Čekáme skutečně jen na to pěkné počasí a až se vysuší půda. Koupaliště a další venkovní bazény už jsou napuštěny od posledního týdne v květnu. Čekáme už jen skutečně na vhodné počasí, vodu vyhříváme," hodnotila situaci pro Deník minulý týden mluvčí Sarezy a připomněla, že letní koupaliště v Porubě má po padesáti letech nově zrekonstruovaný vchod.

Dodala také, že se lidé v deštivých a studených dnech vydávají hledat teplo nejčastěji na krytý bazén v Porubě.

„Registrujeme tam rekordní návštěvnost wellness centra, sauny, fitcentra a další relaxační služby na vysoké úrovni. Je potřeba se z toho počasí uvolnit," uvedla tehdy Gavendová.

Podle jejích slov se cena vstupného od loňského roku nezmění.

Podrobné informace o nejnavštěvo­vanějších ostravských koupalištích najdete v pondělním vydání Deníku.

Kam Ostravané vyrážejí za sluncem?

Ilustrační fotoZvýšený zájem o zájezdy s odlety před hlavní letní sezonou zaznamenali například u cestovní kanceláře Čedok. „U pobytových zájezdů je patrný nárůst poptávky po Egyptě, kde je v květnu i červnu ideální počasí k prožití příjemné dovolené u moře. První odlety do letních destinací ve Středomoří začínají v těchto dnech. V posledních týdnech je o tyto zájezdy nebývalý zájem. Největší pak o oblasti východního Středomoří, například Kypr, kde je moře už dostatečně prohřáté," upřesnil Tomáš Brejcha. Dodal také, že zájezdy si kupují nejčastěji samostatně cestující dvojice a senioři, kteří se mohou snadněji přizpůsobit nabídce termínů zájezdů. Meziroční nárůst poptávky na termíny před hlavní sezonou je podle ředitele marketingu Čedoku přibližně pětiprocentní.

Ředitel cestovní kanceláře Nikolas tours Georgis Mumulos potvrdil, že například v destinaci Vrasna v Řecku už je moře dostatečně prohřáté a teploty jsou rovněž letní. „Už koncem května mělo moře ve Vrasně dvaadvacet stupňů Celsia, obdobně teplá voda je i v moři u Sardinie. „Klientů, kteří se rozhodli utéct před deštěm a chladným počasím a rozhodli se vyrazit s námi za teplem, letos přibylo. Vzhledem k tomu, jak špatné počasí v Česku ale v posledních týdnech panovalo, se tomu vůbec nedivím," doplnil ředitel Nikolas tours.

Miroslav Jůva z třinecké cestovní kanceláře Marted uvedl, že vzhledem k nepříznivému počasí očekával větší zájem o červnové pobyty u moře. „Zatímco v hlavní sezoně už budou zájemci o dovolenou místa hledat obtížně, v červnu byla nabídka velmi zajímavá. Jistotu tepla a slunečného počasí určitě mají ti, kdo se vydají do východního Středomoří," řekl Miroslav Jůva.


Moravskoslezský deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.