Do krajského města se na tři dny sjela stovka špičkových produktových designérů z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska. Až do zítřka totiž v Dolní oblasti Vítkovic v areálu Dolu Hlubina probíhá třetí ročník prodejní výstavy Meat Design Ostrava. Ten se profiluje jako alternativa k velkým zahraničním řetězcům, které prodávají masově vyráběný nábytek.

Letošní ročník Meat Design se dělí na tři výstavní části: Meat Design, Meat Market a Meat Art. Hlavní výstavní část Meat Design patří značkám, firmám a designérům, kteří se zabývají nábytkem, interiérovým designem a bytovými doplňky. Jejich expozice budou především výstavní.

Meat Market tvoří doplňkovou část přehlídky, kde autoři nabídnou svou tvorbu k prodeji. Ke koupi budou drobné bytové doplňky, papír, sklo, porcelán a šperk.

Meat Art potěší hlavně „náročného diváka“. Návštěvníci si tu v překvapivých prostorách prohlédnou netradiční instalace předních českých designérů. Jde o kurátorské výběrové projekty. Mezi vystavujícími se objeví i několik vítězů Czech Grand Design 2016, a to třeba Studio deForm nebo Michal Bačák.

Vstupenky lze koupit na webu goout.net. V předprodeji on-line stojí běžné vstupné 150 Kč, studenti, senioři a ZTP/P platí 100 Kč. Na místě je cena vstupenky 200 Kč. Děti v doprovodu dospělého mají vstup zdarma. Akreditace návštěvníků se koná v kavárně Maryčka.