"Letoun ve svých útrobách přepravuje statickou ukázku americké armády na Dny NATO. Jde o dvojici vrtulníků UH-1Y Venom a AH-1Z Viper a dron MQ-9 Reaper. Předpokládaný čas příletu je 13:10," uvedli fanoušci na sociální síti LKMT Spotters.

Takto vypadalo přistání amerického obřího letounu C-5 Galaxy v Mošnově v roce 2009:

Zdroj: Libor Běčák

Přílety

Pro fanoušky letectví pořadatelé opět zveřejnili rozpis příletů a nácviků letadel. Zahrnuje jednak letadla, jež se představí během programu, ať už staticky nebo dynamicky.

Návštěva amerického obra v Ostravě.
V Ostravě přistál největší transportní letoun amerického letectva

Zahrnuje rovněž přílety podpůrných strojů přivážející materiální zabezpečení či významné představitele cizích států, které se však ukázek nezúčastní.

Na snímcích níže najdete přehled pro dnešek a zítřek (14. a 15. září 2021 - aktualizovaný před 12. hodinou). Podrobný a aktuální program pro všechny dny najdete na oficiálním webu Dnů NATO ZDE a případně další informace také na webu Planes.cz. 

Zdroj: Dny NATO 2021

Zdroj: Dny NATO 2021

K TÉMATU

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR 2021 se letos konají 18. a 19. září. Po loňské koronavirové pauze je mohou lidé opět vidět naživo přímo na Letišti Leoše Janáčka Ostrava. Vstup je zdarma, nicméně kvůli kvůli hygienickým opatřením musí mít návštěvníci letos poprvé v historii vstupenky - VÍCE ZDE.

Terminál kombinované dopravy u letiště Mošnov, vizualizace.
U letiště v Mošnově začala stavba terminálu kombinované dopravy za půl miliardy

Hlavním tématem 21. ročníku bude prezentace bezpečnostních prostředků budoucnosti ve formě premiéry letounu 5. generace F-35A Lightning II, bezpilotního letounu MQ-9 Reaper, který bude vůbec poprvé k vidění na veřejně přístupné akci, či modernizačních projektů Armády ČR - VÍCE ZDE.