Už v pátek odpoledne především řidiče pobavilo hejno hus. Ty si na tahu mezi Ostravou a Rychvaldem vyšly na procházku, zatímco většina lidí v té době už mířila většinou k vodě  - VÍCE ZDE.

Sebevrah na Sýkoráku
Ještě ten den večer se v Ostravě děly velké policejní manévry, a to u Sýkorova mostu v centru města. Ozbrojený sedmadvacetiletý muž, vylezl na oblouk ocelové konstrukce, po kterém pobíhal je v trenýrkách, a hrozil sebevraždou - VÍCE ZDE.

Davy na "Porubaku"
Víkend přinesl tropické počasí s teplotami přesahujícími třicet stupňů Celsia. Řada lidí vyrazila k vodě. Velký zájem byl například o Letní koupaliště v Ostravě-Porubě, které je největší přírodní koupaliště ve střední Evropě - VÍCE ZDE.

Letní koupaliště Sareza v Porubě. 19. června 2021 v Ostravě.
OBRAZEM: Davy na koupališti v Ostravě. Lidé před vedrem prchali k vodě

Lety do Londýna
Po více jak půlroční pauze způsobené špatnou epidemickou situací přistálo v sobotu 19. června na ostravském letišti opět letadlo z Londýna. Irský Ryanair bude mezi Letištěm Leoše Janáčka a londýnským letištěm Stansted létat dvakrát týdně - VÍCE ZDE.

Otisk Krajča v Beskydech
K plejádě osobností, jež už mají na chodníku slávy na Stezce Valašce svůj otisk, se v sobotu přidal frontman kapely Kryštof Richard Krajčo. A návštěvníkům vyhlídkové atrakce na Pustevnách připravil velmi milé překvapení - VÍCE ZDE.

Trhy u Futura
Jasno o tom, že život se konečně vrací do normálu, měli všichni, kdo v sobotu dopoledne na parkovišti u nákupního centra Futurum v Moravské Ostravě, navštívili tradiční farmářské trhy. Největší zájem byl o rajčata, na dračku šla i sladká slovenská paprika, která podle obchodníků léčí žaludeční vředy - VÍCE ZDE.

Nudisté v Ostravě
Skalní příznivci naturismu se o víkendu sešli na pláži Pohoda v Ostravě. Pohoda se lokalitě u vody na severovýchodě města neříká jen tak. Určena je, jak už bylo zmíněno, historicky těm, kteří se v plavkách necítí pohodlně. „Patnáct stovek členů, tehdy. Dneska asi tři stovky…“ nechávají se slyšet organizovaní naturisté - CELOU REPORTÁŽ NAJDETE ZDE.

Dělníci na mostě
Uzavření mostu přes řeku Odru v Ostravě-Přívoze přineslo problémy desítkám tisíc motoristů z Hlučínska i Ostravy. Občané i zástupci obcí volají po odpoledních či nočních směnách, mluví také o práci během víkendů. Je to ale reálné? Jak se vůbec pracuje dělníkům na mostě? Jak vnímají reakce místních? Na co si musejí dávat pozor? Deník se v sobotu a neděli vydal na stavbu - CELOU REPORTÁŽ NAJDETE ZDE. 

Liduprázdné centrum
Zatímco koupaliště v celém Moravskoslezském kraji během tropické soboty praskala ve švech, centra většiny měst zela prázdnotou. Znát do bylo i v Ostravě - VÍCE ZDE.

Davy na Olešné
Fronty na vstupenky, samotestování, pivo i zmrzlinu. Tak to vypadalo v sobotu v aquaparku Olešná ve Frýdku-Místku, která byla za tropických třicítek ve znamení stovek lidí nořících se do vody a bavících se na atrakcích. 

Davy na Stříbrném jezeře
Desítky lidí také vyrazily odpoledne opalovat se a koupat na opavské Stříbrné jezero. Rušno bylo zejména v oblasti písečné pláže, která je však nyní schovaná pod vodou. Hladina sádráku totiž začala už loni v září stoupat, podle hydrogeologů nejspíše došlo k propadu nebo ucpání jedné z mnoha starých podzemních štol, které sloužily jako přirozený přítok a odtok vody z jezera.

Oprava opavského sádráku
Hladina je 1,5 metru nad normálem. Na sádráku nyní probíhá revitalizace, kvůli které zde měla být letošní rekreační sezona odpískána, ale nestalo se tak. Lidé však musí být opatrní a koupat se jen na doporučených místech - VÍCE ZDE.

Vyšetřování tragédie v Bohumíně
Vyšetřování tragického požáru, při kterém vloni v srpnu zemřelo v Bohumíně jedenáct lidí, včetně dětí, se chýlí k závěru. Podle dozorujícího státního zástupce Michala Króla se tak zřejmě stane během prázdnin, kdy by mohla být podána i obžaloba - VÍCE ZDE.

Požár střechy v Havířově
Pět jednotek hasičů zasahovalo v noci z pátku na sobotu 19. června v Havířově-Prostřední Suché u požáru sedlové střechy rodinného domku s obytným podkrovím - VÍCE ZDE.

KRÁTCE ZE SPORTU:

První duel domácí parahokejisté v Ostravě nezvládli - VÍCE ZDE

Tým profesionálních sportovců Šachtar BO Ostrava se po roce opět spojil pro dobrou věc a v charitativním utkání před několika stovkami diváků v Bohumíně proti Jarda Dream Teamu končícího fotbalisty Jaroslava Kubinského se podařilo vybrat téměř 192 tisíc korun - VÍCE ZDE

Jak fandí Poláci? Na náměstí v Ratiboři to při Euru žije - VÍCE ZDE