Oblíbená akce Hrad žije první pomocí se v Ostravě konala už pojedenácté. Letos sice měla nižší účast, přesto se týmy zdravotníků, hasičů i policistů ochotně pouštěly do vysvětlování dětem i dospělým. Zájem byl nejen o vystavenou těžkou techniku a příslušenství, ale i o nácvik resuscitace na figuríně pod dohledem lékaře.

11. ročník akce Hrad žije první pomocí v areálu Slezskoostravského hradu, 22. září 2018.

Stejně jako na hrad, mohly rodiny s dětmi celý den zavítat také do Velkého světa techniky v Dolních Vítkovicích, který v sobotu oslavil své už čtvrté narozeniny od otevření. To mohli lidé poznat už ve foyer, kde byl vystaven obří dort s číslovkou 4.

Velký svět techniky v Dolních Vítkovicích oslavil v sobotu 22. září 2018 čtvrté narozeniny,

Dále na návštěvníky čekala nová science show, výstavy nebo odpočinková zóna s dvacítkou stolních her. Ti menší návštěvníci si také zkusili, jak se kolonizuje Mars.

Nedělní dopoledne v centru Ostravy tentokrát nebylo tradičně mrtvé. Přímo do jádra na Masarykovo náměstí dorazily stovky běžců zúčastnit se maratonu, půlmaratonu, čtvrtmaratonu i štafet, v programu byly i dětské kategorie. Třetí ročník jedné z největších běžeckých akcí opět přilákal mnoho účastníků.

Běžecký závod RunFest Ostrava, 23. září 2018 v Ostravě.Běžecký závod RunFest Ostrava, 23. září 2018 v Ostravě.