„Prostor však nebyl bezbariérový a na zemi ležela hrubá struska. I za přispění kraje jsme jej proto zkultivovali a osadili žulovými kostkami. Bude sloužit jako stinné zázemí pro návštěvníky, kteří chodí na návštěvnické prohlídky na Bolt Tower či některé akce, aby nemuseli čekat na úmorném slunci,“ vysvětluje ředitel Dolních Vítkovic Petr Koudela s tím, že nyní je Podpecí připraveno samo hostit nejrůznější akce. Koudela nevylučuje ani možnost poskytování sezonního občerstvení.

ZPŘÍSTUPNÍ TAKÉ KOKSOVNU

Mnohem větší „otevíračku“, než je Podpecí, ale Dolní Vítkovice plánují zhruba za měsíc. Před blížícím se festivalem Colours of Ostrava tam chtějí zpřístupnit někdejší Koksovnu, která se nachází uprostřed celého areálu.

Poslední přípravy na Czech Raildays, 10. června 2019 v Ostravě.
TIP Deníku: Czech Raildays 2019 dnes startují. Takto vypadaly poslední přípravy

„Bude to nová plnohodnotná expozice, kudy povedou organizované turistické prohlídky našeho uhelného okruhu,“ říká Petr Koudela s tím, že Koksovna bude zrenovovaná do původní podoby a mohou se v ní konat i divadelní představení či filmový festival.

Dolní Vítkovice včera také smluvně stvrdily prodloužení smlouvy s pivovarem Radegast, který je partnerem Dolních Vítkovic od roku 2012 a jenž kromě svých služeb také finančně vypomáhal při kultivaci lokality.

Výstava Design + kilometry u nádraží Ostrava-Střed, 10. června 2019 v Ostravě.
TIP Deníku: Děti ozdobily protihlukové stěny noba digi