Začátkem týdne došlo k demolici výběhu pro tygry.

close Demolici výběhu pro tygry v ostravské zoo. info Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň zoom_in

Dříve byli v tomto prostoru chováni nejen tygři, ale navíc i levharti a hyeny. Postupně se odstraňovaly další a další dělící příčky, až vznikl jediný prostor. Ten donedávna obývala poslední obyvatelka samice tygra ussurijského, která svůj nový domov našla v Zoo Praha - více zde.

close Samice tygra ussurijského, tygřice Maja opustila Ostravu. Snímek ze středečního převozu do Zoologické zahrady v Praze. info Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň zoom_in

K TÉMATU

Zoo Ostrava má nové mraveniště Víte, kolik druhů mravenců žije na planetě a kolik v České republice? Tušíte, jak funguje společenství mravenců a jak to vypadá uvnitř mraveniště? Odpovědi na tyto otázky i další zajímavosti týkající se života nejúspěšnějšího společenského hmyzu najdou návštěvníci ostravské zoologické zahrady u nového informačně-interaktivního koutku Mraveniště. K vidění jsou zde také tři kovové modely mravenců ve stonásobném zvětšení. Pro porovnání velikosti je zde instalovaná i zápalka v odpovídající velikosti. Koutek je umístěn v blízkosti výběhu slonů. 
close Modely mravenců v ostravské zoo. info Zdroj: Zoo Ostrava, Vladimír Adámek zoom_in
close Modely mravenců v ostravské zoo. info Zdroj: Zoo Ostrava, Vladimír Adámek zoom_in