V přiložené fotogalerii výše se můžete podívat na snímky Vojtěcha Barty z letošních křesťanských oslav konaných u příležitosti jednotlivých velikonočních dnů (Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílá sobota a nedělní Boží hod velikonoční) v ostravské katedrále.

Velikonoční zajíci ze sněhu

Dále si pak ve fotogalerii čtenářů Deníku níže můžete připomenout, jak vypadaly Velikonoce před deseti lety nejen v Ostravě, ale v celém Moravskoslezském kraji. Tehdy se i do našeho kraje nečekaně - doslova ze dne na den - vrátila zima, a to v takové síle, že se daly místo sněhuláků stavět obří sněhoví velikonoční zajíci přímo na Boží hod velikonoční.

Podívejte se, jakou fotogalerii se nám díky čtenářům  tehdy podařilo ze snímků poslaných z různých míst Moravskoslezského kraje udělat:

Fotogalerie: Velikonoční neděle 31. března 2013, objektivem čtenářů

Hlídky se samopaly

V roce 2017 ulice měst v České republice (a všechna česká mezinárodní letiště) preventivně hlídali policisté se samopaly, aby se předešlo podobnému teroristickému útoku, jako se stal v roce 2016 na vánočních trzích v Berlíně. V případě potřeby byla připravena pomoc poskytnout i armáda. V Ostravě hlídkovali policisté se samopaly například také před katedrálou Božského Spasitele v centru Ostravy, kde se v té době konala pontifikální mše.

Policisté se samopaly, duben 2017