Centrum bezpečné jízdy ovládli kaskadéři na motorkách

Spanilá jízda Ostravou, výstava prestižních motocyklových značek, kaskadéři na motorkách, jízdy v terénu, soutěž dopravních policistů, možnost vyzkoušet si technologii smykové desky pro motocykly a další zábava – takový byl v sobotu Kaskadérský den Ostrava, který pořádalo Centrum bezpečné jízdy Libros. 

Kaskadérský den Ostrava

Dopraváci soutěžili, kdo umí nejlépe řídit křižovatku, jízdu zručnosti a předpisy

Osmadvacet dopravních policistů z celé republiky změřilo v sobotu svoje praktické i teoretické znalosti. Řídili rušnou křižovatku v Porubě u Slovanu, předvedli jízdu zručnosti a techniku jízdy na polygonu Centra bezpečné jízdy Libros. Teoretická část pak zahrnovala test z pravidel silničního provozu a z odborných znalostí právních přepisů. 

Dopravní policisté soutěžili, kdo umí nejlépe řídit křižovatku, jízdu zručnosti a předpisy.

Ve Vratimově několikrát hořelo a lidé bourali – ale jen „jako"

„Osahat" si moderní i historickou techniku profesionálních i dobrovolných hasičů, policistů, strážníků i záchranářů, vyzkoušet si první pomoc i to, jaké to je sedět v autě při nárazu a otočit se s ním. Podívat se na zásah profesionálů při požárech, nehodách a také si zasoutěžit, pobavit se při vystoupení mažoretek nebo na koncertě hudebních skupin. To vše mohli v sobotu návštěvníci Dne záchranných složek ve Vratimově. 

Den záchranných složek ve Vratimově.

Den záchranných složek ve Vratimově.

Den záchranných složek ve Vratimově.
Více snímků našeho fotografa Pavla Sonnka z jednotlivých akcí najdete ve fotogalerii.

Další víkendové dění v Ostravě a okolí

V pátek večer odstartoval na náměstí Svobody v Třinci extrémní horský závod Beskydská sedmička, kterého se zúčastnil i náš dvaadvacetiletý kolega - redaktor Deníku Jakub Malchárek. Jeho první postřehy a dojmy najdete zde: Beskydská sedmička

Podrobnou reportáž Jakuba Malchárka přineseme v pondělním tištěném vydání Deníku.

Sledovali jsme také posuny v kauze jedovatého alkoholu - více zde: Výrobce jedovatého alkoholu je dopaden a ve vazbě

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#