Podle ní Ukrajinky v jednom z ostravských obchodů s obuví kradly boty. Informaci přinesl server novinky.cz.

Místostarosta městského obvodu Jan Dekický (ODS) serveru sdělil, že zastupitelka rezignovala na členství v sociální komisi dřív, než mohli její kolegové vůbec hlasovat o jejím odvolání v radě městského obvodu.

close Jaromíra Valder Jakubcová a její vyjádření na Facebooku. info Zdroj: Reprofoto: Facebook zoom_in Jaromíra Valder Jakubcová a její vyjádření na Facebooku.

Jan Dekický již dříve sdělil, že kvůli výrokům podal na zastupitelku trestní oznámení. K tomu se nyní přidal bývalý tajemník ostravského obvodu Michálkovice Pavel Božek, píšou novinky.cz.

Jaromíra Valder Jakubcová v dubnu na Facebooku napsala, že do ostravského obchodu s obuví Deichmann přišly 12. dubna čtyři ženy, obuly si ty nejdražší a rychle odešly bez placení se slovy, že jsou Ukrajinky a mají je zadarmo. Podle prodavačky z dotčené prodejny Andrey Nagyové jde o naprostý výmysl, píše server.

Zastupitelka napsala e-mailem serveru vyjádření: „Věřím, že nebudete zpochybňovat, že mezi Ukrajinci, stejně jako v případě jiných národů, jsou lidé slušní a neslušní. I mezi uprchlíky jsou lidé, kteří kradou či dělají nepořádek na ubytovnách, okrádají i své spoluobčany. Samozřejmě tak nečiní všichni, a tak jsem své komentáře ani nemyslela,“ píše Jaromíra Valder Jakubcová.