Na prodejní ploše se nacházel hypermarket Carrefour, obchodní galerie s 59 obchody, s devíti jednotkami rychlého občerstvení (fast foody), bowlingem a s jediným multikinem v Moravskoslezském kraji.

Centrum se postupně rozrůstalo, rozšířila se i prodejní plocha obchodní galerie, takže dnes OC Futurum nabízí více než 90 obchodů, 6 fast foodů, 2 kavárny, hypermarket Tesco, multikino CineStar, čerpací stanici a další služby.

„V modernizaci pokračujeme, naši zákazníci určitě zaregistrovali změnu v nabídce a uspořádání jídelní zóny, od začátku listopadu jsou v provozu tři nové fast foodové jednotky (Multifood, Guty a Kebab) a na ploše 350 m² nové, moderní jídelní posezení s více než třemi sty místy k sezení. Příští rok přibudou další, například nováa pizzerie v zasklené terase,“ říká manažer centra Tomáš Jelínek.

„Postupně měníme i dlažbu v celém centru, kompletní výměna bude dokončena v příštím roce. Významnou novinkou pak bude otevření saunového centra Saunia ve dvou patrech s celkovou saunovací plochou přes 1000 m².

„Saunia je unikátní koncept saunového světa, kde zákazník najde na jednom místě hned několik druhů moderních a velkých saun, parní lázeň, ochlazovací bazének, relaxační zóny a prostory s občerstvovacím barem. Otevřeno bude od 9 do 23 hodin,“ pokračuje Tomáš Jelínek.

Také návštěvníci velmi oblíbených Farmářských trhů se mohou v příštím roce těšit na některá vylepšení. „Jsme moc rádi, že si trhy našly mezi Ostravany takovou oblibu, jejich průměrná návštěvnost byla 3,5 tisíce. Už se těšíme na příští rok, se zahájením počítáme na přelomu března a dubna, ale nejde to naplánovat dopředu, hlavní slovo bude mít počasí,“ říká Tomáš Jelínek.