„Dost často je náš kraj brán jako průmyslové centrum, kde žijí chudí lidé, kteří jedí levné nekvalitní potraviny,“ podotkl Milan Machač z krajského úřadu Moravskoslezského kraje s tím, že skutečnost je jiná. „Jsme místem, kde se pěstují kvalitní plodiny, máme tu řadu dobrých firem, které vyrábějí kvalitní potraviny,“ konstatoval.

Jednou z těch, která siv pátekpřebrala ocenění Regionální potravina Moravskoslezského kraje, je frýdecko-místecký Ekomilk.

Své zákazníky si našel nejen mezi místními pekaři a hospodyňkami. „Náš tvaroh byl například ve svatebních koláčích syna prezidenta Václava Klause,“ pochlubil se při slavnostním přebírání ocenění ředitel mlékárny Stanislav Kolorz.

Tvaroh tu vyrábí ruční metodou. „Jde o klasickou výrobu, která se provozuje už sedmdesát let a možná ještě déle. Mléko se vysráží ve vanách, ráno ho zaměstnanci musí ručně povybírat do filtrační tkaniny, jak my říkáme tvarožníku, a nechá se samovolně odkapávat. Odchází syrovátka a mléčná bílkovina zůstává v podobě tvarohoviny, pak se vysypává do nerezových vozíků a odváží na balení. Náš tvaroh se odlišuje hlavně hrudkovitou konzistencí a svou specifickou chutí,“ popsal technolog výroby Michal Pešat.

Značku regionální potravina bude vedle měkkého tvarohu společnosti Ekomilk používat Štramberské uši Ladislava Hezkého, Pečené koleno ze společnosti Moravan, Nošovické kysané zelí ze Zemědělského družstva vlastníků Nošovice, přírodní ovocné šťávy od Vitaminátora a Kakaové kuličky z Beskydu Fryčovice. Vítězné výrobky z celkem čtyřiašedesáti přihlášených vybrala komise složená z odborníků Státní zemědělské a potravinářské inspekce, zástupců Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, Krajské veterinární správy, Potravinářské komory ČR, Agrární komory Ostravsko a Ministerstva zemědělství ČR.

„Prováděli jsme senzorické posouzení jednotlivých výrobků, zjišťovali jsme, jaká je jejich vůně, vzhled, chuť, ale i technologické parametry nebo úroveň obalu. Velký důraz jsme kladli také na vazbu daného výrobku k našemu kraji,“ uvedl Tomáš Kotyza, předseda hodnotitelské komise.