„Byl to jistý informační šum. Tak se klub ODS doslova neusnesl. Chtěli jsme ale upozornit na nebezpečí, že na kraj mohou dopadnout podezření z vyšetřované kauzy. Chtěli bychom být připraveni a mít transparentně prověřené uvedené zakázky. Vzhledem k tomu, že pan hejtman nebyl zasedání přítomen, nechtěli jsme útočit," uvedla předsedkyně klubu zastupitelů ODS Eva Poštová s tím, že právě proto se občanští demokraté spokojili jen s ústním vysvětlením jedné ze dvou sporných zakázek.

Při jednání zastupitelstva totiž klub ODS navrhnul, aby se kontrolní komise kraje začala zabývat rekonstrukcí mostu v Novém Jičíně a zakázkou, která se týká Letiště Mošnov. Obě jsou s kauzou Dědic totiž spojovány. Poštová dodala, že pokud se klubu ODS nedostane dostatečného vysvětlení zakázky na rekonstrukci mostu, kterou jako jedinou prohlasovali, bude se ODS snažit vyvolat mimořádné zastupitelstvo.

První náměstek hejtmana Josef Babka (KSČM) jen v krátkosti dodal, že přivítal zásadovost a slušnost ostatních klubů, kteří jsou mimo koalici, že bez přítomnosti hejtmana, kterého se problematika týká, nedošlo k žádnému jednání. Hetman Miroslav Novák je v současné době na služební cestě v Číně.