V úterý o tom rozhodl odvolací Vrchní soud v Olomouci. Jde o stejný trest, který letos v dubnu vynesl Krajský soud v Ostravě. Deníku to řekl mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Stanislav Cik. Odvolací senát sice v rozsudku vypustil jeden z bodů obžaloby, beze změny však ponechal ten hlavní, v němž se pojednávalo o škodě ve výši 230 milionů korun. Oba obžalovaní, kteří se proti ostravskému verdiktu odvolali, měli pochybit v souvislosti se zadáváním veřejných zakázek při modernizaci vozového parku. Tříleté podmíněné tresty byly u obou odloženy na zkušební pětiletou lhůtu.

Na podezřelé zakázky z období 2008 až 2010, při kterých byly využity evropské dotace, se přišlo až po několika letech během vyšetřování jiné kauzy. Ta se týkala lobbisty Martina Dědice, který měl díky kontaktům s regionálními politiky ovlivnit několik zakázek městských organizací, včetně dopravního podniku. Za to byl již nepravomocně odsouzen k osmi rokům žaláře a propadnutí majetku. A právě v té době se přišlo na možné nesrovnalosti.

Proti dubnovému verdiktu ostravského soudu se odvolal i státní zástupce, který pro někdejší zástupce DPO žádal nepodmíněné tresty ve výši pěti a šesti let. Soud jeho odvolání zamítl. Rozhodnutí olomouckého senátu je pravomocné.