VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OHLÉDNUTÍ DENÍKU: Jde to sice ztuha, ale ostudné zastávky se řeší

/FOTOGALERIE/ Velký čtenářský ohlas měl seriál Deníku, který představoval nejhorší zastávky MHD ve městě. Problému si všimla i jiná média a nyní se zdá, že minimálně některé z nich se dočkají zlepšení.

12.3.2018
SDÍLEJ:

ZASTÁVKA U SÝKOROVA MOSTU. Pro spoustu cestujících hororový zážitek. Svědčí o tom i fotografie poskytnuté zdejší obyvatelkou. Foto: Deník/Vendula Krajčíková

Jasně nejhorší zastávkou v Ostravě je ta s názvem Most Miloše Sýkory v podloubí na Sokolské třídě. I koncem minulého týdne, když jsme tudy procházeli, se z rohů linul zápach močoviny, patrně po zdržujících se bezdomovcích.

Fotogalerie zastávky Most Miloše Sýkory:

Zastávka ale „triumfovala“ především kvůli nehygienickému asijskému bistru, po jehož zbourání lidé hlasitě volají. A je možné, že se jim dostane víc než jen ozvěny. Byť se majitel bistra pochopitelně brání.

Už pár měsíců běží správní řízení k rozhodnutí o odstranění podle všeho načerno zřízené stavby. Skončit přitom mělo už v lednu.

„Stavební úřad Magistrátu města Ostravy řeší v této věci odvolání, které ještě není ukončeno. Mělo by skončit v nejbližší době,“ sdělila důvod průtahů správního řízení mluvčí města Andrea Vojkovská.

PODCHODY NA JIHU

Další dvě nevyhovující zastávky spojuje v podstatě totéž strach a odpor z podchodů, jimiž k nim lidé musejí přicházet.

U Dřevoprodeje lidé mluvili o setkáních s podivnými individui a není to tak dlouho, co zde loni v srpnu došlo k pokusu o znásilnění.

Fotogalerie zastávky Dřevoprodej:

Na Hulvácké navíc vandalové neustále ničí skleněné výplně a cestující podle svých slov někdy raději vystupují až na další zastávce.

Fotogalerie zastávky Hulvácká:

Lepší vyhlídky na sjednání nápravy má aktuálně Dřevoprodej. „Město Ostrava po dohodě s radnicí na Jihu už zajišťuje projektovou dokumentaci celkové opravy a rekonstrukce podchodu,“ sdělila Deníku mluvčí Ostravy-Jihu Gabriela Gödelová s tím, že termíny zatím nejsou známy.

V případě Hulvácké (i dalších zastávek v Plzeňské ulici) je už dokonce nějaký čas hotová studie celkové rekonstrukce podchodu. Tím to ale prozatím hasne. „Samotná finančně náročná rekonstrukce podchodů si vyžádá desítky milionů korun, které momentálně nejsou v rozpočtu městského obvodu vyčleněny,“ řekla Gödelová.

NOVÝ HULVÁCKÝ KOPEC

Zastávku Hulváky v Mariánských Horách Deník označil jako nejhorší ze všech deseti, které se nacházejí v ulici 28. října od Karoliny po Vodárnu.

Důvod? Žalostná dlažba, ale zejména nebezpečné vystupování z tramvají přímo do silnice. Cestující i dopravní podnik shodně pokyvují, že řidiči jsou lidem schopni projet přímo před nosem.

Fotogalerie zastávky Hulváky:

I zde ale svítá naděje, podle tehdejších slov místostarosty Mariánských Hor a Hulvák Patrika Hujduse se město rozhodlo celý hulvácký kopec zrekonstruovat. Má to ale jeden háček. „Řeší se v této lokalitě dva projekty. Rekonstrukce náměstíčka v křižovatce s Železárenskou ulicí a samotná rekonstrukce tramvajových zastávek,“ informoval náměstek primátora pro investice Břetislav Riger s tím, že bude záležet zejména na tom, zda se oba projekty budou moci realizovat samostatně. Kvůli komplikacím u náměstíčka je totiž celá rekonstrukce prozatím pozastavena.

„Pakliže to půjde udělat zvlášť, učiníme tak v případě zastávek ještě letos,“ doplnil Riger s tím, že vzniknou nové ostrůvky a zastávky budou přizpůsobeny handicapovaným cestujícím. Hned vedle je totiž stacionář Duhový dům a chystá se zde i stavba domova pro seniory.

JINÉ PRIORITY

A tak zřejmě nejhůře je na tom zastávka Stará ocelárna ve Vítkovicích, pro kterou je bezpečnost také cizí slovo.

Fotogalerie zastávky Stará ocelárna:

Oproti Hulvákům se zde sice nevstupuje na vozovku, ale jen metr úzké nástupiště bez jakéhokoliv zábradlí, bezpečnostních prvků a přechodů pro chodce také není bezpečné.

Dopravní podnik, jemuž nástupiště patří, zde ale žádnou úpravu neplánuje. Rozšíření nástupišť by stálo až dvacet milionů korun a přednostně se zastávky rekonstruují tam, kde jsou v blízkosti školy a vysoký pohyb cestujících. Ve stručnosti takto hovořila mluvčí DPO Karolina Rycková. Přesto až tři z pěti nejhorších zastávek ve městě mají naději na zlepšení.

Jednotlivé díly seriálu:

Jak vidí nejhorší zastávku ve městě provozovatel podniku Poe Poe?
Důvod, proč Deník i cestující označují zastávku Most Miloše Sýkory na Sokolské třídě za nejhorší ve městě, je především nehygienicky vzhlížející asijské bistro.

V podloubí se na tomto místě momentálně nacházejí dva gastronomické podniky. Zmíněné bistro a nová provozovna rychlého občerstvení Poe Poe. A právě mezi nimi je největší kontrast.

Zatímco asijské bistro se opakovaně potýká s problémy Krajské hygienické stanice, od níž dostává pokuty za nesplněnou provozní hygienu, tak provozní vedlejšího podniku Poe Poe, který se zde objevil na přelomu roku, jen nevěřícně kroutí hlavou. „Objekt máme jen v nájmu od VZP, ale opravili jsme interiér a chtěli jsme zkrášlit i prostory venku. Zejména zkulturnit a natřít podloubí, aby se zde lidé cítili dobře. Jen podotýkám, že vše na naše vlastní náklady. U památkářů jsme se ale setkali jen s velkou byrokracií,“ popisuje provozní podniku Lukáš Bahenský. „Mluvili nám do barev, jaké mohou a nemohou mít odstíny, řešili toto a tamto, ale smysl nikoliv,“ vypráví restauratér.

Jak sám říká, před otevřením podniku byla po Poe Poe požadována spousta povolení a měli nemalé problémy s kolaudací. „Pochybuji, že Asiat vedle vše splňoval. Nevěřím, že nějaká povolení mají! Nechápu, proč jim na to nedají petlici a okamžitě to nezavřou,“ dodává ke stánku na druhé straně podloubí.

Autor: Petr Jiříček

12.3.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 30 000 Kč

Specialisté v oblasti strategie a politiky organizací Projektový manažer - dotační specialista. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Vítkovická 1994/22, Moravská Ostrava, PSČ 702 00, Svoje CV a motivační dopis zasílejte na e-mailovou adresu: KremenkovaL@fsc-ov.cz, , Náplň práce:, " vyhledávání vhodných dotačních programů (např. CIPS projekty);, " zpracování kompletních projektových žádostí o dotace či granty: , - vyplnění žádosti, zpracování projektu, studie proveditelnosti, analýzy nákladů a přínosů (CBA, Cost & Benefit Analysis), logického rámce a rozpočtu a ostatních příloh dle dotačního titulu;, " administrace projektů:, - zpracování průběžných a závěrečných monitorovacích zpráv;, - konzultační činnost v průběhu realizace projektu a po jeho ukončení; , - asistence při kontrolách projektu poskytovatelem dotace;, - reportování poskytovateli dotace; , - vyúčtování projektu; , - komunikace s poskytovatelem dotace; , " tvorba strategických plánů a analýz:, - zpracování a aktualizace podnikatelských plánů v oblasti grantů EU, , Požadujeme:, , " vysokoškolské vzdělání ekonomického směru;, " minimálně 2-letá praxe v oblasti zpracování žádostí o dotace či granty;, " výborná znalost anglického jazyka slovem i písmem nutná;, " znalost účetnictví , " výborná znalost MS Office (Word, Excel, Outlook Express, Internet);, " řidičský průkaz skupiny "B";, " výborné organizační schopnosti a komunikační dovednosti;, " aktivita, iniciativa, flexibilita;, " ochota a smysl ke spolupráci;, " cílevědomost a pečlivost;, " nástup možný ihned, " Pracoviště - Ostrava. , Nabízíme:, " stabilní zázemí největší poradenské společnosti v ČR v oblasti ochrany osob, majetku, informací a služeb bezpečnostního managementu, " pravidelnou účast na odborných seminářích a konferencích, " odpovídající platové podmínky, " notebook a mobilní telefon , " příjemný pracovní kolektiv, " stravenky, , Svoje CV a motivační dopis zasílejte na e-mailovou adresu: KremenkovaL@fsc-ov.cz, , Upozorňujeme na skutečnost, že budeme kontaktovat pouze uchazeče, kteří splní výše uvedené požadavky., , Benefity: stravenky, dovolená, sick days. Pracoviště: F.s.c. bezpečnostní poradenství, a.s.,, Vítkovická, č.p. 1994, 702 00 Ostrava 2. Informace: Lucie Křeménková, .

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 13 500 Kč

Číšníci a servírky Číšník/servírka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Restaurace U Dubu, Nádražní 146, Moravská Ostrava, Kontakt tel. 775 888 124., , Praxe není podmínkou. Nutná spolehlivost., Denní a noční směny dle dohody.. Pracoviště: Lewal trading s.r.o, restaurace u dubu, Nádražní, č.p. 541, 702 00 Ostrava 2. Informace: Lenka Walderová, +420 775 888 124.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Ostatní řemeslní pracovníci a 15 000 Kč

Obsluha strojů a zařízení na výrobu keramiky a porcelánu (kromě cihel a dlaždic) Obsluha strojů a zařízení při výrobě žáruvzdorných hmot. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Místo výkonu práce: Ostrava - Vítkovice, Kontakt: osobně Kotěrova 3, Ostrava Vítkovice PO-PÁ 7-14:30 hod., emailem, telefonicky PO-PÁ 7-14:30 hod., , Manuální práce při výrobě žárovzdorných výrobků. Požadujeme dobrý zdravotní stav. , Ke mzdě náleží bonusy za výkon a prémie., , Benefity: stravenky, po roce zaměstnání 5 dnů dovolené navíc a příspěvek na penzijní připojištění. Pracoviště: Seeif ceramic, a.s., závod 03 keravit, Kotěrova, č.p. 362, 703 00 Ostrava 3. Informace: Radana Mozgová, +420 597 357 299.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 13 000 Kč

Uklízeči a pomocníci v administrativních objektech Pracovník/ce úklidu OZP. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Samaritánská 3192, Ostrava - Zábřeh, První kontakt pouze e-mailem: rybova.nobus@gmail.com nebo telefonicky Pa-Pá 8-15 hod. na č. 725 164 402, bez docházení do firmy!, , Pracovní doba: od 7.00 do 15.30 hod., Určeno pouze pro OZP !!!, Požadavky: základní vzdělání, možno bez praxe, pečlivost., Náplň práce: úklidové práce.. Pracoviště: Nobus print s.r.o. - zábřeh, Samaritánská, č.p. 3192, 700 30 Ostrava 30. Informace: Martina Rybová, +420 725 716 402Po-Pá8:00-15:00h..


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bohuslav Sobotka.
AKTUALIZOVÁNO
10

Bohuslav Sobotka končí v politice: Je na čase jít v profesním životě dál

Ve čtvrtek došlo k výbuchu v chemičce Synthos při čištění nádrže. Zahynulo šest dělníků.
SLEDUJEME ON-LINE
53

ON-LINE: Výbuch v chemičce zabil šest lidí. Ránu slyšeli v širokém okolí

AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE rozhovor s místostarostkou Ostravy-Jihu Hanou Tichánkovou

Místostarostka městského obvodu Ostrava-Jih Hana Tichánková jako host on-line rozhovoru Deníku odpovídala na otázky čtenářů.

Jednoho roku života nedosáhne více než polovina zemřelých dětí

Komplikace v perinatálním období či otravy to jsou jedny z nejčastějších příčin úmrtí dětí lidí v Moravskoslezském kraji.

Policisté rozdávali pokuty za nepoužité pásy. Platili řidiči i spolujezdci

Speciální razii zaměřenou na používání bezpečnostních pásů mají za sebou moravskoslezští policisté. Bez nich se airbagy v autech stávají smrtící zbraní.

Padly pokuty kvůli odpadu ze stavby motokárového areálu

Za nelegální předávání a ukládání odpadů ze stavby motokárového areálu v Třinci uložili inspektoři tresty.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT