Pod radniční věží se lidé začali scházet ještě za světla. Mnozí proto, aby ještě stihli do připravené truhly ve foyer radnice vhodit vzkaz pro budoucí generace Ostravanů. Nakonec se v ní sešlo přes 1500 vzkazů. Svou stopu v ní „za pět dvanáct“ stihl zanechat i Deník.

Inu, uvidíme, co lidé za padesát let, až dřevěnou truhlu znovu otevřou, řeknou na ostravské vydání Deníku z 29. listopadu se slovy: „Lide ostravský, čteš ještě vůbec papírové noviny?“. Jisté je zatím jen to, že ta současná generace měla na středeční den jen slova chvály.

Aby ne, v pohodové atmosféře tisícovkám lidí nejprve píseň „Ostravo“ zpíval Jarek Nohavica, který předtím spolu s primátorem Ostravy Tomášem Macurou truhlu se vzkazy na příštího půl století zapečetil. A pak byli lidé svědky překrásného ohňostroje, jehož součástí bylo promítnutí klíčové číslice 750 na fasádu radnice.

Na nebeskou show navázalo také rozsvícení vánočního stromečku i výzdoby na Prokešově náměstí, kterou si lidé letos v létě sami vybrali. Někteří litovali snad jen toho, že ostravský bard, spěchající na své vystoupení do Heligonky, nezpíval déle.