Okin Process, který poskytuje služby v oblasti IT, telekomunikačních technologií, podpory prodeje a v dalších oblastech, v insolvenčním návrhu prohlašuje, že potřebuje preventivní restrukturalizaci. Do finančních potíží prý společnost dostaly změny trhu a chování zákazníků v důsledku pandemie a vysoké úroky u bankovního financování.

Ilustrační foto.
Hromadná výpověď! Ostravská pobočka IT firmy má propustit šest set lidí

Jak dále připomněl časopis Forbes, mezi největší závazky Jelínkovy Process patří úvěr u České spořitelny ve výši 140 milionů korun, úvěr 42 milionů korun u společnosti ConsilTech a několik dalších závazků v jednotkách milionů korun. Společnosti Okin Process pro změnu dluží 68,6 milionu britská společnost Verizon UK, která své dluhy zatím řádně splácí.  Podle předpovědi cash flow pro rok 2024 a za předpokladu, že společnost Verizon UK bude řádně splácet svůj dluh i nadále, se Okin Process dostane do platební neschopnosti v lednu 2024.

Budova Nordica kde sídlí IT firmy Verizon Communications a Okin BPS v Ostravě.
Konec Okinu v Ostravě? Šest set lidí v IT firmě skončí a už se hlásí do Tieta!

Majitel společnosti Michal Jelínek nechtěl situaci firmy pro média komentovat. Vypnutá je i webová stránka OkinJobs.cz. IT společnost má centrálu v americkém Texasu a patří do skupiny Okin Group, která zaměstnává více než čtyři tisíce zaměstnanců po celém světě. 

Budova Nordica kde sídlí IT firmy Verizon Communications a Okin BPS, 2. července 2020 v Ostravě.
Šéf ostravské IT firmy exkluzivně pro Deník o propouštění i budoucnosti Okinu