V úterý 7. května v časných ranních hodinách vyslal strážník obsluhující kamery hlídku k prověření na zemi ležícího muže před hlavním nádražím v Ostravě-Přívoze. To ale netušil, že se tento výjezd změní v zadržení zlodějů, kteří spícího muže mezitím během okamžiku okradli.

Spícího muže ležícího na zemi u lavičky si totiž nevšiml jen strážník obsluhující kamery. Zaujal i dvojici nenechavců (23 a 25 let), kteří zřejmě vycítili příležitost snadno a rychle se obohatit na cizí účet. Krádež pak proběhla podle obvyklého scénáře.

Billboard někdo upravil.
VIDEO, FOTO: Z koho udělali Hitlera? Kampaň k eurovolbám v Ostravě přitvrzuje

„Zatímco již na místo mířila hlídka strážníků, mladší muž přistoupil ke spící oběti. Nejprve se přesvědčil, zda spí skutečně tvrdě. Když se ujistil, že nikterak nereaguje a spí opravdu tvrdě, přistoupil k činu,“ popisoval mluvčí strážníků Jindřich Machů.

Po krátkém prošacování spícího muže mu z kapsy odcizil mobilní telefon, zatímco starší z mužů samotnou krádež i své okolí pozoroval s „ledovým klidem“. Po činu se oba v klidu odebrali do haly vlakového nádraží, kde jej bezprostředně poté zadrželi strážníci.

„Ke krádeži se ovšem neměli. Usvědčil je až telefon poškozeného, který strážníci nalezli u jednoho z nich. Díky bystrému oku strážníka obsluhujícího kamery a rychlé reakci hlídky tak spící muž o svůj mobilní telefon nakonec nepřišel a pachatele krádeže si na místě převzali kolegové z Policie České republiky,“ uzavřel případ Jindřich Machů.