Kromě sledování televizních přenosů a doprovodného kulturního programu nabízí také vyžití v takřka padesáti sportovních disciplínách.

Velký zájem návštěvníků se dá očekávat o víkendu, kdy program zpestří vystoupení známých kapel, jako jsou Support Lesbiens či Nebe nebo zpěvačky Ewy Farne.

„O prvním víkendu navštívilo park dvacet tisíc lidí a se stejným číslem bychom byli spokojeni i tentokrát," uvedla mluvčí Olympijského parku Ostrava Veronika Říčková.

Organizátoři si pochvalují hlavně to, že do parku chodí rodiny s dětmi. „Těm se u nás líbí a rádi se k nám vracejí," pokračovala Říčková. Jedinou vadou posledních dní tak bylo nepříznivé počasí.

„I přesto se návštěvníci dobře bavili a chtěli sportovat. To nás mile překvapilo."

Do jedné ze tří lokalit v centru Ostravy (Masarykovo náměstí, Černá louka, loděnice) zavítali i známí sportovci v čele s hokejistou Vladimírem Vůjtkem nebo fotbalistou Václavem Svěrkošem.

„Olympijský park jsem navštívil s celou rodinou a dcerám se tam moc líbilo. Mě to táhlo na sportoviště, holky zase na koncerty. Určitě se tam ještě půjdeme podívat," řekl Deníku například Václav Svěrkoš.

Návštěva olympioniků

Je pravděpodobné, že Olympijský park v Ostravě navštíví i samotní čeští olympionici. První část výpravy by měla přiletět z Brazílie v pondělí nebo v úterý.

„Samozřejmě že naší velkou snahou a přáním je, aby do Ostravy některý z úspěšných českých olympioniků dorazil," řekla Říčková.

Vrcholem pátečního programu bude slavnostní uvedení manželů Dany a Emila Zátopkových do sportovní Síně slávy Moravskoslezského kraje.

„Program bude doopravdy nabitý až do konce olympiády. Ze sportovních aktivit budou určitě zajímavé také ukázky disciplín z MS v hasičském sportu, které hostí Ostrava. Právě u nás v parku dojde ve středu k jeho slavnostnímu zahájení," dodala Říčková.

Více se dočtete už v pondělí v tištěném vydání Deníku.