Předsálí zasedací místnosti zastupitelstva kraje se totiž na jeden den proměnilo v dočasný informační stánek. Tři přítomní právníci z kanceláře veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové zde od jedenácti hodin radili Ostravanům, kteří přišli se svými stížnostmi. Zájem o jejich služby byl velký.

„V rámci osvětové kampaně Zajímáte nás se osobně setkáváme s občany všech krajů. Jsem dnes v Ostravě proto, abych jim byla blíže. Osobní kontakt je vždy lepší, protože lidé tak mohou lépe vyjádřit svůj názor, vysvětlit, co je trápí, a případně se dotázat nebo upřesnit problém, se kterým se potýkají," řekla Deníku Anna Šabatová a dodala, že v žádném případě institut ombudsmana není nepřítelem úřadů, ale tvoří jakýsi pomyslný most spojující občany s vedením obcí, měst, krajů a státu. Sepsat stížnost se zde zastavil i Petr Hadaščok z Ostravy, který už dva roky bojuje proti povinnému čipování psů.

„Nesouhlasím s vyhláškou, která přikazuje všem na území Ostravy nechat zavést svému psovi čip do těla," uvedl muž, který by rád po vzoru jiných měst vyhlášku zmírnil. O tom, jak uspěl, se však dozví nejdříve za měsíc.