Po několika dnech volného průjezdu po výpadovce D56 z Ostravy na Frýdek-Místek se motoristé opět „dočkali“ omezení v podobě zúžení do jednoho pruhu a kolon. To by ale mělo skončit o půlnoci z úterý na středu.

Komplikace u Paskova

V úseku mezi 40 a 42.1 kilometrem se cestáři dali do opravy inženýrských sítí – důvodem je tedy opět výměna optických kabelů. Podle serveru dopravniinfo.cz by omezení mělo trvat jen do úterý 26. září do 23.59.

Po Místecké Rudná. Další tepnu Ostravy čeká omezení.
Po Místecké i Rudná. Další tepnu Ostravy čeká omezení

I potom se ale řidiče musí připravit na dopravní komplikace v souvislosti s rekonstrukcí mostu 47811-3 mezi Paskovem a Novou Bělou, a to až do konce roku.

Souběžně dostává novou tvář nepříliš vzhledné okolí podchodu pod výpadovkou D56 z Ostravy na Frýdek-Místek v Paskově. Hezčí a především bezpečnější podobu.

Od předposledního týdne září tady provádějí stavební práce spočívající v položení nového povrchu na chodník, instalaci kvalitnějšího veřejného osvětlení či úpravě autobusových zastávek. Tak, aby se mohli chodci (ale i cyklisté na frekventované trase) v místě bezpečně pohybovat a šoféři dodržovali přikázanou padesátku. 

Z Havířova do Ostravy

Od úterý 26. září čekají řidiče další komplikace, a to rovnou na celý měsíc. Zhruba měsíční opravy omezí provoz na silnici I/11 navazující na Rudnou ulici, tentokrát ve směru z Havířova do Ostravy.

Dopravní situace na výpadovce D56 z Ostravy, 8. září 2023.
Ucpaná Místecká? Páteční peklo na tahu z Ostravy do Beskyd, potíže brzy neskončí

"Od úterý 26. září začíná zhruba měsíční oprava povrchu mostu silnice I/11 v Ostravě-Bartovicích. Jedná se o reklamaci bez investice ŘSD ČR. Práce po částečně uzavřou úsek na začátku Rudné ulice (km 293,9), dostatečně široká vozovka bude jen ve směru do Ostravy zúžena na 1 jízdní pruh," uvedlo již dříve ŘSD na sociální síti X.