„Když jsem slyšela poprvé otázku, jestli pro nás na radnici není znovuoživení centra příliš tvrdý oříšek, docela mě naštvala. Prostě si to nemyslím," říká pro Deník starostka Petra Bernfeldová a pokračuje: „Dnes je sice město rozkopané, staví se a rekonstruuje, ale jsem přesvědčena o tom, že část nízké atraktivity padne v okamžiku ukončení všech těchto nezbytných investičních akcí. Když na to nabalíme nápady kreativních a schopných lidí z nejrůznějších oborů, centrum vyroste do krásy."

Ilustrační foto.Starostka městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Petra Bernfeldová byla ve čtvrtek 3. září hostem ON-LINE rozhovoru Deníku.

Celý záznam on-line rozhovoru najdete zde.

"Ono to bylo podobně i při řešení majetkových otázek obvodu. Například byty jsme jen obtížně obsazovali. Dnes je stav docela jiný. Také vývoj situace s ubytovnami vypadal ještě na začátku roku jako nepřekonatelný problém. Nebo si stačí uvědomit, jak se rapidně změnil k lepšímu pořádek a čistota na území našeho obvodu. Nebudu zastírat, že k vytvoření modernějšího a bohatšího centra musíme ujít ještě dlouhou cestu a vyřešit řadu věcí. Když se ale na tuto část města podíváme jinýma, velkorysejšíma očima, podpoříme nové zajímavé a životaschopné projekty, máme šanci Moravské Ostravě a Přívozu vrátit zase punc místa, kde se lidé rádi setkávají, chodí za zábavou, dobře se jim zde žije i pracuje," říká dále starostka Petra Bernfeldová.