„Nemáme šoféry,“ zdůvodnil dopravně technický náměstek MDPO Libor Pěčonka, proč některé trolejbusy nejezdí. Konkrétně se jedná o linku 206 z Bílovecké ulice na Jaktař a 209 od Globusu k městskému hřbitovu. Lidé ovšem tento důvod neznají a myslí si, že se začátkem školního roku se provoz linek vrátí k normálu.

„Šla jsem v poledne na trolejbus a zjistila, že nejede. A protože je léto a nejezdí toho víc, musela jsem čekat přes půl hodiny,“ řekla účetní Petra Griepelová, která o přerušení provozu nic nevěděla. Bez přístupu na internet totiž nemáte moc možností, jak tuto skutečnost zjistit. Informační cedule jsou už týdny na většině zastávek strhané a MDPO je dodnes nenahradil. Jedním z těch, kdo na nedostatečnou komunikaci podniku s veřejností doplácí, je i 83letý důchodce Ladislav Špiegl. „Proč spoje nejezdí? Asi že je léto a řidiči mají dovolenou,“ myslí si a dodává: „Než něco přijede, čekám věčnost, a protože na mnoha zastávkách nejsou lavičky, je pro mě jako pro starého člověka každá minuta utrpení.“

I tak už jsou lidé rozhořčeni omezeným letním jízdním řádem. „Trolejbusy v létě nenavazují. Od Jaktaře k nemocnici mi to trvá skoro hodinu. A proč nejezdí linky 206 a 209? Doufám, že to nebude trvat dlouho,“ řekla Zuzana Nováková z Opavy. Podle Pěčonky ale MDPO kvůli nedostatku řidičů o opětovném plném zprovoznění linek neuvažuje. „Šoféry sháníme jakýmkoliv způsobem, přes úřad práce, v jiných firmách či inzeráty. Zatím se to však nedaří,“ dodává.