Opravy silnice I/56 na Opavsku v úseku Velké HošticeKravaře začnou v pondělí 13. listopadu. "Plánovaná rekonstrukce vychází z posouzení stavu komunikace. Pochůzky doplněné diagnostickým průzkumem potvrdily potřebu řešení provozních škod, kaverny, hloubková koroze, vysprávky či trhliny," uvedl pro Deník mluvčí Ředitelství a dálníc ČR (ŘSD) Miroslav Mazal. 

Cukrářka Lucie Poustková ve své výrobně v Hradci nad Moravicí.
Dorty cukrářce z Opavska učarovaly. Zdobí je i šiškami, květy či trávou

Oprava silnice přes Opavsko potrvá dva měsíce. "Nicméně vlivem ročního období počítáme s možným přerušením drobných činností a dokončením po oteplení. Hlavní práce ovlivňující dopravu budou provedeny ještě letos, zhotovení dokončovacích záležitostí může proběhnout na jaře," pokračuje mluvčí ŘSD.

Jaká budou omezení v praxi

Celková plocha oprav vozovek činí 10 512 metrů čtverečných, do projektové dokumentace je zahrnuta také rekonstrukce stmelených vrstev odbočovacích a připojovacích pruhů.

Rybář Radim Zhorela z Palkovic vytáhl z Jezera u Dolního Benešova kapra lsyce vážícího 30,45 kilogramu. Jedná se o jednoho z největších kaprů ulovených v Česku.
To je úlovek! Rybář na Opavsku vytáhl třicetikilového lysce, podívejte se

"Obousměrný provoz po silnici I/56 čeká částečné omezení. Snahou bude co nejméně zasahovat do plynulosti dopravy, ovšem avizovaná oprava nelze uskutečnit bez svedení řidičů do jednoho pruhu pro oba směry. Střídavý (kyvadlový) režim průjezdu pohlídají semafory," doplnil mluvčí ŘSD.