Výjezdu členů městské policie na místo předcházelo zjištění strážníka obsluhujícího kamerový systém, jenž si na točně trolejbusů v Moravské Ostravě všiml spícího muže.

„Ze záznamu kamer bylo zřejmé, že lavička spícímu muži nebyla dvakrát pohodlná. Neustále se na ní totiž převaloval a hledal zřejmě pozici pro klidný spánek. Tuto polohu však hledal tak dlouho, až nakonec sjel nejprve částí těla a poté i celým tělem za lavičku," sdělil k případu mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů.

Opilý řidič přijel na čerpací stanici, Ostrava, červenec 2023.
VIDEO: Se dvěma promile přijel na benzinku v Ostravě. Zaparkoval u strážníků

Hlídka po příjezdu na místo objevila muže spícího nikoliv na lavičce, ale za lavičkou. Za ní však byl poněkud zúžený prostor, a to díky opěrné zídce, která se nachází bezprostředně za lavicí.

Zřejmě tento zúžený prostor a pravděpodobně i množství vypitého alkoholu následně muži znemožnily dostat se vlastními silami zpět na lavičku. Svou snahu tak vzdal a usnul.

Foto policejní razie jedné z předchozích letošních akcí na Svinovských mostech.
Další policejní razie na Svinovských mostech. Alkohol, drogy, hledané osoby

K návratu zpět na lavičku dotyčnému nepomohly rady ani osobní pomoc strážníků. Později zjištěného 42letého muže tak museli vyprostit až přivolaní hasiči, a to demontáží lavičky.

„Po vyproštění strážníci provedli u muže dechovou zkoušku. Ta ukázala 2,79 promile alkoholu. Muž nebyl schopen samostatné chůze ani souvislé komunikace. Vzhledem k situaci tak skončil na záchytce," doplnil závěrem mluvčí.