Organizátor akce Vladimír Dubový ještě před jejím zahájením Deníku řekl, že po protestech, které se uskutečnily v minulých dnech například v Praze, Brně i dalších městech, chtěl ukázat, že Ostrava už dávno není „rudým městem“.

„A její obyvatelé, že jsou ochotni bojovat za správnou věc. A to nejen na sociálních sítích, ale třeba i na náměstí,“ řekl Vladimír Dubový. Jedním dechem také dodal, že cílem protestu je i Miloš Zeman, který by podle něj měl být jako prezident vzorem. „Tím ale není a chová se jako hulvát,“ dodal organizátor protestu.

Demonstrace nazvaná „Je to na nás? Proč? Proto!“ měla být protestem i proti politikům, například ministru financí Andreji Babišovi, kteří si podle organizátorů protestu dovolí skoro vše, a přece ve svých úřadech a funkcích zůstávají.

Kvůli nevyladěné technice sice projevům řečníků moc rozumět nebylo, i tak si ale lidé na náměstí ale párkrát zatleskali. Mezi nimi nechybělo ani několik čelních představitelů ostravské ODS.

Někteří z protestujících drželi v rukou i transparenty. Na jednom byl už trochu omšelý nápis „Miloš mi prdel“, vedle pak trochu nápaditější „Drobátko se zlobím“.

„Je dobré, že lidé přišli svůj názor říct nahlas i tady v Ostravě. Mělo jich ale přijít desetkrát více. A ta demonstrace se měla konat o týden dříve,“ přidal se sarkastickým úsměvem svůj názor odhadem padesátiletý muž s knírkem.

Když se od vedle stojícího chlapíka dověděl, že demonstrovat se má na náměstí i ve čtvrtek, mávl rezignovaně rukou. „To hrajeme hokej s Rusy. Sice tuším, že rupneme, ale vyměnit hokej za demonstraci? To ani náhodou,“ pravil rezolutně muž a vydal se směrem ke Kuřímu rynku.