Zákazy vjezdu se měly v pravém směru (od Vřesinské ulice po nábřeží SPB) a v levém směru (od ulice Dr. Slabihoudka po ulici K Myslivně) objevit už od neděle.

Dopravní podnik ovšem oznámil změnu termínu uzávěry. „Důvodem je nedostatek kapacit k zajištění dopravně inženýrských opatření a tím i bezpečnosti na stavbě a provozu v okolí,“ stálo ve vyjádření, které dostala radnice.

Ta označila jakékoliv omezení v ulici 17. listopadu hlavním tahu z Rudné ulice na Opavu, kudy denně projede na sedmnáct tisíc aut za „mírně řečeno nepříjemné“.

„Na druhé straně to znamená, že lidé mohou alespoň v relativním klidu odjet na prodloužený víkend a v klidu se z něj vrátit,“ vzkázala mluvčí obvodu Jana Janošcová. Plusem podle ní ale bude samotná oprava a odhlučnění tramvají!

Ilustrační foto.

Karolína Rycková z dopravního podniku k omezením v MHD řekla, že se dotknou všech tramvajových linek vedených mezi smyčkou Vřesinská a vozovnou v Porubě. Nahradí je autobusy. Stejně jako linku č. 5 v celém jejím rozsahu.

Nejpozději zítra se mají na webu www.dpo.cz objevit informace o výluce, včetně schématu i jízdních řádů. Odklonem pojedou kvůli uzávěře autobusy linek 37, 40 a 58.

Práce na tramvajové trati v ulici 17. listopadu potrvají do 19. srpna. Radost z toho nebudou mít v nemocnici.

„Po nejnutnější dobu totiž bude uzavřeno parkoviště před poliklinikou,“ sdělili z radnice. Jisté obavy vyslovili ve společnosti Sareza provozující letní porubské koupaliště. „Kdyby nebyly objízdné trasy řádně vyznačeny, mohla by nám poklesnout návštěvnost,“ uvedla mluvčí Hana Ryšánková.

Plastová rohož ztiší tramvajeDopravní podnik nechá při prázdninové rekonstrukci tramvajové trasy v ulici 17. listopadu ve staré Porubě položit vůbec poprvé v Ostravě antivibrační polyuretanovou rohož. Má to snížit vibrace i hlučnost z provozu tramvají. Koleje budou uloženy na podložkách z kvalitní vulkanizované pryže o dvanáctimilimetrové tloušťce.