Obrovské hrboly, nacházející se téměř po celé délce a šířce, nutily řidiče k nejrůznějším manévrům. Vyhnout se v protisměru autu, které také chtělo bez šrámů zdolat asfaltové duny, bylo velmi obtížné.

Při náklonech měli někdy motoristé pocit, že se nacházejí na lyžařských svazích. To vše již bude zanedlouho minulostí.

close Oprava komunikace ulice Vítězná, 23. května 2022 v Ostravě. info Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň zoom_in Oprava komunikace ulice Vítězná, 23. května 2022 v Ostravě - více snímků ve fotogalerii výše.

V pondělí začaly ve Vítězné ulici stavební práce. Ty souvisejí s rekonstrukcí vodovodu a kanalizace. Skončit by měly v listopadu letošního roku.

Jejich součástí bude i položení nového asfaltu. U křižovatky se Sokolskou třídou již zmizely nejhorší vypoukliny, které se staly největším postrachem řidičů.

Práce ve Vítězné ulici byly dlouhodobě plánovány, nedaly se však uspíšit. Rekonstrukcí vodohospodářské infrastruktury a navazujícími opravami komunikací totiž procházely či dále procházejí i okolní ulice v městské části Moravská Ostrava a Přívoz. To vše si vyžádalo dopravní omezení. Pokud by současně probíhaly práce i ve Vítězné ulici, doprava by kolabovala.

V současné době je uzavřena část Vítězné ulice od křižovatky se Sokolskou třídou. Zatím se jedná o několik desítek metrů.

„Konečně. Už jsem si myslel, že se toho nedočkám. Ta silnice byla v havarijním stavu, a to už delší dobu. Když jsem tudy občas projížděl, vždy jsem čekal, jestli si odřu spodek auta,“ uvedl jeden z motoristů.