Ten roste na ulici Hornopolní v Ostravě-Fifejdách. „Klíčový nájemce zahájí v první budově komplexu provoz call centra pro střední Evropu na začátku října. Vytvoří tak v krajském městě čtyři sta nových pracovních míst,“ sdělila Deníku Lucie Formandl, mluvčí irské společnosti Red Group, která komplex staví.

„Chtěli jsme najít lokalitu s vysokým standardem a komplexními službami právě v Ostravě, protože toto město je pro nás zajímavé svou polohou v regionu a kvalifikovanou pracovní silou. Komplex Orchard nám poskytl výbornou příležitost pro dostupné, moderní a efektivně uspořádané kanceláře, které navíc disponují možností vytvořit široké zázemí zpříjemňující pracovní prostředí,“ uvedl David Jux, ředitel pro provoz regionálních servisních center HSBC.

Nájemce zabere tři horní patra sedmipodlažní kancelářské budovy. Výstavba administrativního a hotelového projektu Orchard v hodnotě padesáti milionů eur (asi 1,4 miliardy korun) byla zahájena v únoru letošního roku. První kancelářská budova má být dokončena před termínem a otevřena už v říjnu. Po dokončení výstavby celého areálu bude Orchard sestávat z celkem tří administrativních objektů, hotelu se 185 pokoji a z konferenčního centra doplněného restaurací a fitness centrem.

HSBC Bank

HSBC, se sídlem v Londýně, je jednou z největších bankovních a finančních institucí na světě. Mezinárodní síť HSBC zahrnuje více než deset tisíc poboček v třiaosmdesáti zemích Evropy, Asie a Pacifiku, Severní a Jižní Ameriky, Středního východu a Afriky. Banka otevřela pobočku pro střední a východní Evropu v roce 1997, jejímž prostřednictvím poskytuje široké spektrum bankovních služeb zejména pro přední společnosti a řadu investičních produktů určených individuálním investorům.