Pět nejšťastnějších kilometrů na světě, oslava života a radosti. Tak popisuje akci Rainbow run, která poprvé odstartuje v Ostravě 23. května, její organizátor Roman Fučík.

„Účastníci jsou při tomto běhu zasypáni prachovými barvami od hlavy až k patě. Originální jsme v tom, že výtěžek z této akce věnujeme oddělení dětské hematoonkologie Fakultní nemocnice Ostrava (FNO). Z každé registrace poputuje sto korun k těmto dětem," říká v rozhovoru pro Deník.

Proč jste se rozhodl tento běh pořádat?

Nechali jsme se inspirovat světovým fenoménem, a protože kultura v Ostravě a Moravskoslezském kraji je v posledních letech na vysoké úrovni a lidé se zde chtějí bavit, rozhodli jsme se tuto akci přivést právě do Ostravy.

Rainbow Run. Ilustrační foto. Rainbow Run.Zdroj: null

Jak dlouho trvají přípravy?

Přípravy probíhají už od listopadu loňského roku, právě kvůli náročnosti zajištění zázemí této akce, nicméně vzhledem k jedinečnosti jsme Rainbow run představili veřejnosti až na jaře tohoto roku.

Kolik lidí se na jeho organizaci podílí?

Jelikož se jedná o akci pro pět tisíc lidí a příprava a organizace je velmi náročná, nejen časově, materiálně a organizačně, podílí se na jeho přípravě každý den tým zhruba deseti lidí a v den konání akce se tento tým rozroste o dalších zhruba čtyřicet organizátorů.

Kde se poběží?

Celá trať je situována v Dolní oblasti Vítkovic a vede skrz největší dominanty této oblasti, aby přinesla účastníkům ten pravý industriální zážitek z Ostravy.

Kolik činí startovné?

Pro účastníky máme připraveny startovací balíčky s originálním tričkem, stylovými slunečními brýlemi, pamětní listinou, krásnými pestrými barvami, startovacím číslem a stokorunovým šekem pro děti z FNO. Do konce dubna je startovné 490 korun a od 1. května 590 korun, na místě poté 690 korun, ovšem pokud si sestavíte svůj běžecký tým, tak každý člen hradí pouze 490 korun po celou dobu registrace. Ta probíhá na webových stránkách www.rainbowrun.cz, popřípadě v den závodu na místě.

Rainbow Run. Ilustrační foto. Rainbow Run.Zdroj: nullKdo se může účastnit?

Účastnit se mohou prakticky všichni, mezi registrovanými jsou i děti, lidé se zdravotním postižením, početné týmy z různých firem a společností, celé rodiny. Zkrátka všichni, co milují život a rádi se baví. Zájem o Rainbow run je obrovský a za posledních 14 dní máme už zaregistrováno téměř dva tisíce účastníků.

Budou nějaké doprovodné akce?

V rámci této akce nejde pouze o běh, ale především o velkou show, která je pro účastníky připravena. Těšit se můžeme na válku barev, celou akcí nás provede zkušený moderátor, skvělou atmosféru zajistí DJ, během závodu účastníky povzbudí „hecaři", kteří budou mít megafony a lidi budou dostávat do varu. Na účastníky také dýchne atmosféra mistrovství světa v ledním hokeji, a to v podání roztleskávaček ze studia Fit&Fun. Dále budou účastníci svědkem předání šeku pro děti z FNO, tomboly a závěrečné after párty.