Na sociálních sítích se totiž v neděli objevovaly příspěvky a fotografie z řady měst u hranic s Polskem, kdy se litr benzinu prodával za necelých 33 korun, což je bezmála o deset korun méně, než je u nás obvyklé. Někde se tvořily fronty, situaci monitorovala policie.

Kolony v Opavě

Levný benzin se například objevil v Krnově, Karviné, Opavě a Českém Těšíně. V Opavě kolony ucpaly nedaleký kruhový objezd. „Situaci monitorujeme a dle potřeby reagujeme,“ řekla Deníku Eva Michalíková z moravskoslezské policie.

Na čerpacích stanicích Orlen/Benzina v Karviné, Českém Těšíně i jinde v příhraničí řidiči v neděli natankují benzin i naftu za 32.90 koruny.
Cena benzinu v Česku jako v Polsku? Orlen zlevnil na 32,90, tvořily se fronty

Také řidiči v Ostravě vyrazili k čerpacím stanicích Benzina/Orlen. Čekalo je však zklamaní. Ceny byly stejné jako jindy, někde tedy i výrazně přes 40 korun.

„Od dopoledne jen beru telefony a odpovídám na dotazy ohledně ceny. Přijíždí tu řada motoristů a ptají se, proč nemáme také nižší ceny. Jsou naštvaní, ale já jim k tomu nemám co říct. Já ceny neurčuji,“ řekla obsluha Benziny v Ostravě-Přívoze.

Nadšení vystřídalo zklamání

„Nenapadlo mě, že se to Ostravy netýká. Do Opavy nepojedu," reagoval naštvaně jeden z řidičů. Na další ostravské stanici stejné společnosti jsme se dozvěděli, že důvodem snížení ceny v příhraničních oblastech je situace v polském příhraničí, které zažívá obrovský nápor místních i českých řidičů.

Policie hledá svědky tragické dopravní nehody v Ostravě.
V Ostravě přišla o život šestnáctiletá motocyklistka. Policisté hledají svědky

„Snížením cen v příhraniční oblasti u nás se má ulevit polským stanicím u jejich hranic, kde je to fakt šílené,“ uvedla obsluha. Ostravy se snížení cen netýká. Jak dlouho budou ceny v příhraničí nižší o osm až deset korun oproti vnitrozemí, není jasné.