U vstupu je vítala zvířecí postava medojeda. „Nemá z ničeho obavy, nic ho neohrozí. Je mu všechno jedno. Jako bitcoin,“ vysvětlil jeden z příchozích.

Na setkání se mluvilo o bitcoinu jako o hlavní nezávislé digitální měně. Řeč přišla i na placení bitcoinem v běžném životě, mluvilo se o také o řadě dalších odborných věcí. Dokonce zazněl i vtip: „Potkají se bitcoin a litecoin. Bitcoin říká: Nedělej fórky.“ Konec vtipu. Nechápete? Vítejte v klubu. Zato sál Gongu se otřásal smíchem. Vysvětlovat vtip nemá smysl, pochopit jej mohou jen lidé zasvěcení do kryptoměnové problematiky.

Europoslanec Ondřej Kovařík
Evropská unie se rozhodla regulovat kryptoměny

Konference se zúčastnili naši přední odborníci, objevil se i známý ekonom Lukáš Kovanda, jenž vedl jednu z panelových diskuzí.

V rámci konference si návštěvníci mohli zakoupit upomínkové předměty s bitcoinovými znaky. K mání byly například kalhotky a podprsenky, peněženky, kravaty, trička, plyšové postavičky a další. Po skončení akce následovalo neformální setkání na afterpárty.

Kyberzločin má nový rekord. Ošálená oběť letos přišla o patnáct milionů korun
Kyberzločinci vytahali z jedné oběti patnáct milionů. Je to nejvíc v historii

Bitcoin
Bitcoin (BTC) je kryptoměna neboli elektronická hotovost. Jedná se o digitální měnu nespadající pod žádnou centrální banku nebo jednotlivého správce. Bitcoiny mohou být předávány mezi uživateli bez potřeby zprostředkovatele. Transakce využívají kryptografie (šifrování) a jsou zaznamenávány skrze tzv. Blockchain.
*Zdroj: www.czechwealth.cz.