Zkušební provoz nových pohodlných souprav zahájily České dráhy ve středu 12. června, kdy spoj IC 511 vyrazil s těmito moderními vagony z Prahy do Bohumína. Z Ostravska do hlavního města vyjel spoj poprvé ve čtvrtek ráno jako vlak IC 510 Ostravan.

„Soupravy ComfortJet konečně vyjíždějí na koleje a cestující tak zažijí  jejich komfort a moderní interiér na vlastní kůži. Aktuálně chceme otestovat plnou funkčnost všech systémů pro cestující a také poskytnout další prostor našemu vlakovému personálu k podrobnému seznámení s novými vlaky. Ostravany mezi Prahou a Bohumínem pro to představují ideální spoje,“ říká generální ředitel Českých drah Michal Krapinec a dodává: „Jsem přesvědčen, že cestujícím se v ComfortJetech bude cestovat příjemně a nová vlajková loď dálkové flotily Českých drah zapluje do provozu bez větších problémů.“

Dodání moderních souprav ComfortJet je součástí rekordní obnovy vozového parku Českých drah, jež probíhá během letošního roku. České dráhy obdrží skoro 140 nových elektrických, motorových a netrakčních jednotek a elektrických lokomotiv. Přepočteno na sedačky, České dráhy v roce 2024 uvedou do provozu více jak 22 tisíc pohodlných a klimatizovaných míst v bezbariérových vlacích s palubní WiFi a dalšími vychytávkami, které patří k cestování 21. století.