Zloději využívají tlačenice na parketě a také toho, že v pozdějších hodinách je řada návštěvníků pod vlivem alkoholu. Ztrácejí obezřetnost a nedávají si pozor na své věci.

Nepoctivci jim telefon během tančení vytahují ze zadních kapes kalhot a kabelek, všímají si i toho, když někdo nechá mobil na stole nebo v bundě odložené na židli. Kapsáři však dokáží nepozorovaně okrást i zcela střízlivého člověka. Během uplynulého víkendu takto mohlo přijít o své telefony patnáct až dvacet lidí.

Loď

Problém se týká vyhlášeného Disco clubu Alexandria Loď v Ostravě-Zábřehu, kam během víkendu pravidelně chodí stovky návštěvníků. Uplynulou sobotu vyrazily na diskotéku také slečny G. a V. Ta první přišla nejen o telefon, ale i kabát!

„iPhone sedmičku jsem měla normálně v kabelce na rameni, moc jsem ho ani nevytahovala. Mohly být tři ráno, když jsem si všimla, že ho nemám,“ uvedla okradená.

Muž provedl nepochopitelný manévr. V březnu 2023 se jeho činem zabýval okresní soud v Ostravě.
Naštvaný řidič v Ostravě vybrzdil cyklistu. Svého zkratu záhy litoval

Všemu předcházel tanec s cizincem, který se k ní a kamarádce přidal na parketu. Prý příliš nerozuměl (nebo nechtěl) česky, anglicky mu to taky nešlo a jeho mateřštinou mohla být ruština nebo ukrajinština. „Nechci někoho křivě obviňovat a házet špínu, ale na devadesát procent ho vzal on,“ tvrdila návštěvnice diskotéky.

Té ochranka doporučila krádež hned ohlásit. A návštěvnice nemusela chodit daleko. V té době byly u diskotéky policejní hlídky. „Oslovila jsem jednoho policistu, který mi řekl, že jsem tuto noc snad osmá. A ať to řeším ráno na stanici. Tam jsem se doslechla, že se mělo ztratit v tu dobu v Lodi až jedenáct iPhonů,“ uvedla okradená.

K dovršení všeho pak ještě na diskotéce zjistila, že domů pojede v tramvaji bez kabátu. „Šatna byla zavřená, a tak jsme si kabáty odložily na věšáky. Ve čtyři ráno tam ten můj chyběl, byl asi za tisíc korun,“ řekla návštěvnice podniku.

Oznámení

Na policejním oddělení, v jehož rajonu se diskotéka nachází, již přijali asi deset oznámení o krádežích, k nimž došlo během uplynulého víkendu. Další činy okradení oznamují na jiných policejních odděleních v Ostravě i jinde v Moravskoslezském kraji. Že přišli o telefon, zjistili až doma.

„Můžeme potvrdit, že jsme během posledního víkendu přijakli několik oznámení v souvislosti s krádežemi mobilních telefonů v jednom z ostravských zábavních podniků,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie s tím, že situaci monitorují.

Ilustrační foto.
Fanoušci brněnské Komety řádili v hotelu v Ostravě. Musela zasahovat policie

„Provádíme různá opatření,“ uvedla bez bližších podrobností Michalíková. Krádeže telefonů na stejné diskotéce řešila policie také týden předtím.

Podle zjištění Deníku se policie o Disco club Alexandria Loď zajímala již během loňského podzimu a ke konci roku. I tehdy to bylo kvůli krádežím telefonů. Počátkem roku se situace uklidnila, a to i díky blíže nespecifikovaným krokům policie. Nyní však aktivita zlodějů opět stoupla. „Stále tomuto věnujeme pozornost,“ ubezpečila Michalíková s tím, že policisté mají několik vyšetřovacích verzí.

Stodolní

Krádeže mobilů nejsou jen záležitostí Disco clubu Alexandria Loď. Podobné případy jsou často hlášeny z proslulé Stodolní ulice a blízkého okolí. Policisté již dopadli řadu zlodějů, kteří se v pozdních nočních a časných ranních hodinách vydávali do klubů, aby okrádali opilé a nepozorné hosty.

Zloději mají na svědomí několik vloupání a krádeží.
Ostravští policisté objasnili velký tabákový zločin. A nejen ten…

„Určitě doporučujeme mít své věci pod kontrolou. Není vhodné je nechávat bez dozoru na stole či v odložené bundě. Zloději umí vytáhnout telefon i ze zadní kapsy kalhot. Proto je lepší zvolit vhodnější místo pro uložení mobilu,“ doporučila mluvčí Eva Michalíková.