Dlouho očekávaná rekonstrukce Sportovního centra Dubina v Ostravě začne už letos v červnu. Kvůli špatnému stavu celého objektu, který byl postaven v roce 2006, byla oprava haly nevyhnutelná. Hlavními důvody plánované rekonstrukce jsou například trhliny v sádrokartonových konstrukcích nebo porucha statiky.

„Jedná se o rekonstrukci stávajícího objektu a vestavbu v jeho jihovýchodní části. Nosná konstrukce a prostorové řešení, které spočívá v dominantní obloukové konstrukci haly a výrazné severovýchodní fasádě s obloukovými přístavky, bude zachován,“ uvedla mluvčí Ostravy-Jihu Bronislava Rudinská Supíková.

Ostravar Aréna je Ostrava aréna, Ostrava, 11. 5. 2024
Ostravar Aréna, nebo Ostrava aréna? Vítkovická hala během MS trpí schizofrenií

Nově opravená hala přinese lepší prostory jak divákům, tak i sportovcům. Konkrétně sportovci získají po rekonstrukci komfortní nové zázemí (šatny, sociální zařízení) a na své si přijdou také diváci. Nově je čeká mnohem reprezentativnější prostory, interiér, efektivnější osvětlení, kompletní nové rozvody nebo nová restaurace. Rozvržení herní plochy bude totožné jako ve stávající hale, tudíž bude moci být rozdělena i tři na sobě nezávislé části.

„Pravidelní návštěvníci ocení nejvíce i novou a lepší vzduchotechniku, takže hala bude moci být i v letních měsících využívaná doslova 24 hodin denně,“ dodala mluvčí obvodu. I zmíněná vzduchotechnika byla častým problémem při sportovních akcích, které zahrnovaly vyšší množství fanoušků, jelikož v hale panovaly zejména v letních měsících vysoké teploty.

Těší se i 1.SC Tempish Vítkovice

Rekonstrukce Sportovního centra Dubina nejvíce ovlivní florbalový tým 1.SC Tempish Vítkovice, který má halu jako domovskou.

„Moc se těšíme, že bude vše moderní. K dispozici bude i nová video technika, díky které se budou moci fanouškům promítnout například opakované záběry, což bude pro ně zajímavější. Navíc nová hala nabídne i upravené zázemí pro hráče i pro administrativu klubu, což je pro nás rovněž důležité,“ řekl prezident florbalového klubu 1. SC Tempish Vítkovice Tomáš Krásný.

Florbalový tým, ve kterém funguje několik kategorií od těch nejměnších až po veterány, bude během rekonstrukce působit na jiných halách v rámci Ostravy.

Stíny v mlze, 6. díl 2. řady. Foto: se souhlasem České televize.
Deset ran nožem a kriminalisté ze Stínů v mlze se činili. Točilo se na Karolině

„Jsme rádi, že se nám podařilo vyjednat to, aby byla mládež na jednom místě, tudíž na Vítkovické střední průmyslové škole v Hrabůvce, kde jsou k dispozici dvě tělocvičny. Navíc zde přesuneme i část povrchu ze současné haly, takže budou trénovat na kvalitním povrchu,“ vysvětluje Krásný. Elitní kategorie budou trénovat na Střední škole technické a dopravní. Na většinu zápasů A-týmů žen a mužů mohou fanoušci od příští sezóny navštěvovat ve Sportovní hale Sareza v Ostravě-Přívozu.

Dokončení haly se plánuje do konce roku 2025 s tím, že prezident florbialových Vítkovic počítá i s dřívějším dokončením. „Rekonstrukce má podle našich informací trvat 14 měsíců, tudíž počítáme, že bychom mohli sezónu 2025/2026 startovat už na nové hale. Záležet ale bude i na tom, zda zhotovitel dodrží termín,“ dodal prezident klubu. Halu mají sportovci předat oficiálně 20. května s tím, že samotná stavba má podle mluvčí Jihu začít v průběhu června. Zhotovitelem stavby bude Metrostav DIZ s.r.o. a vyjít má na 153 milionů korun.