Nabídka byla pestrá. Lidé nakupovali uzeniny, sýry, sazeničky, bylinky, koření, med i výrobky ze dřeva. Nechyběly ani pravé valašské frgály nebo štramberské uši, a to i v bezlepkovém provedení v ceně 80 korun za 10 uší.

Velký zájem byl o kysané zelí (65 korun za kilogram) a kimchi (250 korun za kilogram). Fronty se tvořily zejména u stánků s uzeninami a sýry.

Ilustrační snímky Policie, 19. dubna 2024, Ostrava.
Predátoři za volanty si oblékli beránčí roucha. Speed Marathon v MS kraji zabral

V nabídce nemohly scházet ani bylinky a sazeničky. Například rajčata různých odrůd se dala pořídit od 25 do 50 korun, celer byl k mání od 6 do 10 korun.

Vzácný akátový med

Prodával se také med. A výběr byl opravdu velký. Na pultě se objevil i poměrně vzácný med akátový. „Ten je vzácný. Jako jediný necukernatí. Je opravdu zdravý,“ ubezpečil nás prodejce s tím, že cena je 280 korun za 950 gramů. Ostatní medy, například malinový, javorový, pastovaný nebo klasický květový, vyšly na 220 korun.

Tisková konference v Golf Resortu Ostravice o Propojení golfových areálů Čeladná a Ostravice, 18. dubna 2024, Čeladná.
Golfové resorty v Beskydech se propojily. Vznikla největší golfová destinace

Lidé si mohli domů odnést i brambory. Pětikilogramový pytel odrůdy Venezia přišel na 150 korun, dvoukilogramový na 80 korun. Dva kilogramy červené cibule stály 80 korun, kilogram česneku 220 korun.

Koupit se dala i vajíčka z gazdovského dvora. Za deset si prodejce účtoval 80 korun. V nabídce bylo i koření. Cena se však neodvíjela od gramů. Měrnou jednotkou byl šufánek. Jeden za 50 korun.