Nejtvrdší hasiči a hasičky se do Ostravy sjedou k poměření sil už pojedenácté. Podnik TFA, tedy Toughest Firefighter Alive, je považován za nejtěžší závod svého druhu v rámci celé Evropy. „Stovka nejen profesionálních, ale i dobrovolných hasičů a hasiček bude poměřovat své síly pod známou Vysokou pecí číslo jedna v Dolní oblasti Vítkovice,“ přiblížila tisková mluvčí hasičů Moravskoslezského kraje Kamila Langerová.

Celá akce bude zahájena pod Bolt Tower v sobotu 22. června v 9 hodin. Start závodu jako takového je naplánován na 9:30 hodin. „Závodníci budou startovat paralelně v kompletním zásahovém vybavení, včetně těžké tlakové lahve a přilby,“ upřesnila Langerová.

Závod je rozdělen do tří věkových kategorií u hasičů a do jedné kategorie pro ženy-hasičky. Trať je ovšem stejná a cílem je vrchol vysoké pece, tedy Bolt Tower. „Diváci a návštěvníci se mohou těšit také na bohatý doprovodný program pro děti a dospělé. Představí se nejen hasiči, ale také Městská policie Ostrava, Policie ČR a její služba Pořádkové policie, Dopravní policie a Rescue SAR Morava,“ dodává mluvčí moravskoslezských hasičů s tím, že policisté předvedou i ukázky hipologie a kynologů a pro děti bude připravena miniverze TFA závodu zakončená velkou skluzavkou.