Lidé se budou moci bezplatně a anonymně otestovat na HIV před obchodním domem Forum Nová Karolina Ostrava, navštívit besedu a dozvědět se více o tématu HIV a AIDS v preventivní tramvaji.

Ve čtvrtek 28. listopadu 2019 vypraví Dopravní podnik Ostrava ve spolupráci s Českou společností AIDS pomoc Tradiční tramvaj proti AIDS, která vyjede ve 14 hodin ze zastávky Výstaviště a až do 17 hodin bude jezdit městem. Cestující budou mít příležitost seznámit se s tématikou, výskytem a způsoby nákazy virem HIV.

Zakoupením červené stužky budou moci přispět na prevenci proti šíření HIV/AIDS. Ve stejný čas mezi 14. a 17. hodinou si budou moci lidé zdarma ověřit svůj zdravotní status rychlotestem na HIV před obchodním domem Forum Nová Karolina Ostrava v zaparkované sanitě Záchranného týmu ČČK Ostrava. Výsledky se zájemci dozví do 15 minut od odběru krve z prstu. I zde se zájemci dozvědí informace, jak předcházet onemocnění AIDS.

Na tramvaj a testování naváže od 17 hodin v centru města v prostorách Filozofické fakulty Ostravské univerzity v Mlýnské ulici (místnost G301) beseda na téma prevence a léčby AIDS v rámci tzv. MediCafé, která je určena nejen studentům, ale i široké veřejnosti.