„Zavřel jsem …“ omezil se na strohé vyjádření člověk na telefonu uvedeném u restaurace Blesk. Přilíbil, že se vyjádří později, avšak kontaktovat se ho už nepodařilo a na zprávu rovněž neodpovídal. Jisté ovšem je, že známý podnik přestal čepovat pivo a vařit bez toho, aby někdo dal na dveře nějaké oznámení.

Fotogalerie: Zavřené, historicky známé hospody v Ostravě

„Asi před čtrnácti dny tu byl kuchař a pomocnice z kuchyně s tím, že končí,“ zaznělo v nedaleké vinotéce. Meníčkový jídelní lístek v vyvěšený v Blesku uváděl poslední datum pátek 19. května. Proč má zavřeno, řešili i v sousedních restauracích a moc chytří z toho nebyli. Zaslechli prý i něco o znovuotevření…

„Blesk bude i nadále v provozu a stále bude nabízet naše značky piva. Momentálně je jen krátkodobě uzavřen,“ informovala Denisa Mylbachrová, tisková mluvčí Pivovarů Staropramen, které tady do tanků dodávají Ostravar. Dvanáctka se podle cedule uvnitř lokálu čepovala naposledy za jednačtyřicet korun.

Jak se zavírají slavné hospody v Ostravě 

Objekt restaurace v ulici 28. října naproti Domu Energetiky patří Moravské Ostravě a Přívozu, odkud Michaela Tichá z kanceláře starosty vzkázala, že informace o konci Blesku se nezakládají na pravdě: „Nájemce, který má od nás prostory pronajaté, se nemění a smluvní vztah i tento podnik stále pokračuje.“

V centrálním ostravském obvodě přitom před časem zavřelo více slavných hospod. Třeba ta U Křižánka v Nádražní ulici, kde úřad nechal vyvěsit oznámení, že do provozovny hledá pronajímatele. Spolek kousek vedle taky přerušil činnost, nicméně kvůli výměně vlastníka, jenž chce podnik opravit a obnovit jeho věhlas.

Ve vzpomínkách štamgastů dále zůstal Staročech na Smetanově náměstí pod někdejším hotelem Palace rovněž v centru (nově ovšem pokračuje pod stejným jménem, a to o sedm popisných čísel dále za Divadlem Antonína Dvořáka). Nebo také Marica (později Vabank a Totalita) či Slovan v Porubě (zde Heimstanen shání nájemce). K doslova bohulibému účelu se proměnil objekt zkrachovalé restaurace U Vlka ve Svinově, slouží  pod názvem T3OJKA ostravské bratrské církvi.