Už osmnáctý ročník letos zapíše Jazz Open Ostrava. Hudební festival, který se koná od 6. do 20. června, tento rok láká na zajímavá jména a jedinečná kulturní vystoupení. „V předchozích sedmnácti ročnících jsme dosáhli vysoké umělecké úrovně,“ těší zakladatele a ředitele festivalu Borise Urbánka. Touto cestou chtějí samozřejmě organizátoři jít i nadále. „Naším cílem je stále více a rozmanitěji rozvíjet tento unikátní projekt,“ připomíná Urbánek.

Muž se nakonec přiznal.
„Budeš pro mě krást!“ křičel muž z Havířova. Pak o nebožáka přerazil smeták

Letošní ročník zahájí v ostravském klubu DOCK skupina Minus 123 minut, držitelé ceny Anděl za Objev roku 1999. Do Síně slávy bude uveden Jan Spálený, který 13. června vystoupí v ostravském klubu Parník se skupinou ASPM. Jedenaosmdesátiletý hudebník je bratrem známějšího Petra Spáleného, ale má za sebou rovněž obsáhlou hudební historii a v neposlední řadě dlouhá léta působil v Českém rozhlase. Energii festivalu dodá mladá bubenice Kristýna Sibinská, která vystoupí 18. června při živém koncertu pro Český rozhlas Ostrava.

Tisková konference k Beats for Love v Gongu, 4. června 2024, Ostrava.
Beats for Love v Ostravě uvede Davida Guettu a vrátí se zpátky ke kořenům

Vyvrcholením a hlavním tahákem Jazz Open Ostrava 2024 bude ale již zmíněné vystoupení bývalých členů skupiny Prince 20. června na Slezskoostravském hradě. Hvězdě popové hudby a kultury 80. let vzdají hold v rámci Prince Tribute Show americký trumpetista Phil Lassiter a baskytaristka Ida Nielsen. Oba se slavným zpěvákem a multiinstrumentalistou působili v jedné kapele. Lassiter vystoupí už den před vrcholem festivalu na tradiční Jam session v klubu DOCK.

Program Jazz Open Ostrava 2024

Čtvrtek 6. června: MINUS 123 MINUT – Klub DOCK, 20:00 hodin
Čtvrtek 13. června: Jan Spálený & ASPM – Klub Parník, 19:00 hodin
Úterý 18. června: Kristýna Sibinská & Last Phrase – Český rozhlas Ostrava, Studio 1, 19:00 hodin
Středa 19. června: Jazz Jam Session (Phil Lassiter) – Klub DOCK, 20:00 hodin
Čtvrtek 20. června: Boris Band Combination – Slezskoostravský hrad, 19:00 hodin
Čtvrtek 20. června: Prince Tribute Show – Slezskoostravský hrad, 20:50 hodin

Více informací na: www.jazzopen.cz