Ať ve vilách na západ či v panelácích na východ - obyvatelům se nezdá plánované bydlení „s nadstandardními podmínkami pro seniory, manažery, singles ale i novomanžele“.

„Objekt v navržené variantě zcela zásadním způsobem změní kvalitu života obyvatel protější řadové zástavby a přilehlého rodinného domu i části nájemníků ve čtyřpodlažním domě na ulici Volgogradská, který je projektované rezidenci nejblíž,“ tvrdí místní.

Investor v moderní pětipatrové budově slibuje šestačtyřicet bytů (nejlacinější vyjde na 2,3 a nejdražší na 4,5 milionu korun) a osmačtyřicet míst pro parkování. Projekt však vyvolává obavy.

VIZUALIZACE:

„Vzhledem k umístění necelých dvacet metrů od cesty bude celkový objekt dvakrát vyšší, než ve vizualizaci,“ uvádí sousedé. Kteří též očekávají, že ne všichni noví z rezidence si pro auta dokoupí stání a Petruškovou ulicí se tak prý zkomplikuje průjezd.

Stavební povolení na odstranění objektu někdejší školky a školy je vydáno k listopadu. „Ambiciózní projekt však běží od jara!“ popisují usedlíci. Poukazují na fakt, že hloubení základových rýh, ukládání betonových tvárnic či betonáž obrubníků jako bourání nevypadá…

Investor na svém webu oznamuje rezervaci větší části domácností v nejvyšším patře (zatím jen projektované budovy). Na opakované e-mailové žádosti o vyjádření k sousedům nereaguje. „Stavět tady určitě nebudou lidé, kteří si nejsou jisti ziskem,“ míní nespokojení lidé a snaží se apelovat na radnici obvodu, aby jim nějak pomohla.

„Městský obvod nemá důvod bránit stavbě. Pokud je realizována v souladu se zákonem a územním plánem,“ tlumočí názory vedení Ostravy-Jihu mluvčí Gabriela Gödelová. Připomíná, že aktuálně je v nejlidnatější části města nová bytová výstavba opravdu potřeba.

„Nám je dnes v podstatě jasné, že je, jak se říká, vymalováno. My tu nejsme banda naivních blbečků,“ píší obyvatelé ulic Petruškova a Volgogradská. Také při focení bouraného objektu (či staveniště?) reagují zejména ti ve starším věku na rezidenční projekt zamítavě.