Edmond, Edward, Edgar, Eleanor, Emmet, Emilly, Elizabeth a Elliot - tak se jmenují čtyřnozí hlavní hrdinové jedné z lekcí Haf Yogy ve studiu Jogista. Pět pejsků a tři fenky Anglického kokršpaněla se ještě před začátkem lekce jógy rozutekli za všemi návštěvníky lekce.

„Během lekce můžete cvičit, ale pokud se budete chtít se štěňátky místo toto mazlit, tak klidně můžete,“ uvádí s úsměvem hodinovou lekci lektorka Kristýna Pláčková. Ve studiu je hned od začátku lekce jógy velmi pohodová a uvolněná atmosféra, o kterou se starají právě štěňátka z chovatelské stanice Daisyline z Beskyd.

„S nápadem nejdříve přišla manželka, ale zdálo se mi to jako blbost. Pak se mi nápad na jógu se štěňaty zalíbil, a proto jsem si ho přivlastnil,“ vysvětluje se smíchem spoluzakladatel Haf Yogy Richard Pláček, který společně s manželkou obvolává nejrůznější chovatelské stanice se štěňaty v Ostravě a okolí.

Během celé lekce se štěňátka volně pohybují mezi cvičícími, kteří si je s radostí hladí a mazlí se s nimi. Malí kokršpanělé se různě proplétají mezi končetinami a tulí se u všech jim, kdo jim k tomu dá prostor. Pokud se některé ze štěňat unaví, jde se „natáhnout“ na připravenou dečku.

S lekcemi začala Pláčková během března, kdy hned první lekce sklidily velký úspěch. Nejtěžší je ale dle jejích slov hledání chovatelských stanic, které by na lekci se štěňátky přijely. Většinou si štěňata vytipují přes internetové portály, a následně zkontaktují majitele, zda by měl zájem se na jde se štěňaty podílet. Ačkoliv už se ze strany chovatele setkali i s odmítnutím, většina je za tuto příležitost ráda. Cena jedné lekce Haf Yogy je 700 korun. „Momentálně nestíháme ani doplňovat lekce a některé jsou už vyprodány,“ říká provozovatelka Haf Yogy.

Klienti studia si tak mohli už zacvičit jógu například s Maďarskými ohaři, Stafordy, Australskými ovčáky nebo právě s Anglickými kokršpaněly, které na lekci dovezla Markéta Čajková, spolumajitelka chovatelské stanice Daisyline. „Je to perfektní příležitost a zároveň i zpětná vazba pro nás, než půjdou štěňátka do rodin. Zjišťuji, zda se nebojí cizích lidí a jak reagují. Generálku splnili a já tak aspoň vím, že jsou správně socializovaná,“ vysvětluje Čajková, která chovatelskou stanici provozuje s manželem od roku 2020.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: VIDEO: Knižní mánie v Ostravě. Na předprodej nového hitu se stála dlouhá fronta

Knižní mánie v Ostravě. Na předprodej nového hitu se stála dlouhá fronta, březen 2024. | Video: Deník/Petr Jiříček