Radniční restaurace v Komenského sadech v Ostravě v sobotu znovu dýchne meziválečnou prvorepublikovou atmosférou. Centrum kultury a vzdělávání Moravská Ostrava připravilo už čtvrtý ročník retro zahradní slavnosti. Letos odkazuje na rok 1924 a hlásí se tak k oslavám 100. výročí vzniku takzvané Velké Ostravy, které ve městě rezonují už více jak půl roku.

„I letos jsme připravili program pro děti i dospělé, ve kterém vystoupí řada jedinečných hvězd. Své šansony zazpívá šarmantní Chantal Poullain, svět kouzel předvede iluzionista Ondřej Sládek, mistr České republiky v magii, v pořadu ´Sejdeme se s Cibulkou´ moderátor a publicista Aleš Cibulka vyzpovídá například Oldřicha Nového nebo Vlastu Buriana v podání imitátora Petra Martináka,“ říká dramaturgyně CKV Šárka Dospivová.

Zahradu restaurace pod věží Nové radnice i její okolí prostoupí hudba, tanec, zábava i gastronomické zážitky. Akce startuje ve 14 hodin a potrvá do 22.30.

K dalším programovým lahůdkám bude patřit mimo jiné koncert klavírního uskupení 88 TWICE, skeče a kontaktní vstupy herců s názvem Kukátko do roku 1924, nebo hudba jedné z nejlepších pražských skupin Sunny Swing Orchestra. „Konferenciérem akce bude i letos Robert Galia. A protože se tento ročník ponese v kabaretním stylu, vrcholem večerního programu bude jedinečné představení v podání The Prague Burlesque Show,“ sdělil dramaturg akce Dominik Beneš.

close V zahradě radniční restaurace v Komenského sadech se v sobotu uskuteční Zahradní slavnost v kabaretovém stylu. Návštěvníci se budou moci svézt i bryčkou. info Zdroj: Se svolením CKV Moravská Ostrava zoom_in V zahradě radniční restaurace v Komenského sadech se v sobotu uskuteční Zahradní slavnost v kabaretovém stylu. Návštěvníci se budou moci svézt i bryčkou.

Prostranství pod širým nebem roztančí swingová taneční škola, zájemci se mohou svézt bryčkou taženou koňmi, užít si představení pouličních kejklířů a žonglérů, prohlédnout si autoveterány nebo historické bicykly Klubu českých velocipedistů z Hrabové, navštívit celnici a strážnici nebo se nechat zvěčnit dobovým fotografem.

„Už loni jsme se obrátili na návštěvníky, aby přišli v dobovém oděvu, a jsme rádi, že se tato myšlenka ujala. I v dalším ročníku akce máme pro dobově oděné hosty připraveny losy, díky kterým mohou vyhrát drobné dárky městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz,“ dodává ředitelka Centra kultury a vzdělávání Marcela Mrozková Heříková s připomínkou loňského ročníku, který měl podtitul První republika s vůní kávy.

Řada atrakcí je připravena také pro děti.  Radniční restaurace nabídne i letos speciální prvorepublikové menu a tečkou bude velkolepý ohňostroj.

První republika v roce 1924, aneb Zahradní slavnost v kabaretním stylu

Program:

14.00 - 88 Twice - dva klavíry

14.45 - Kukátko do roku 1924 - kabaret

15.00 - Slavnostní zahájení programu s představiteli městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a Centra kultury a vzdělávání

15.15 - Twice - dva klavíry

15.50 - Kukátko do roku 1924 - kabaret

16.10 - Sunny Swing Orchestra

16.55 - Ondřej Sládek - kouzelník

17.15 - Sunny Swing Orchestra

18.00 - Slosování o ceny pro dobově oděné účastníky

18.15 - Sejdeme se s Cibulkou! s imitátorem Petrem Martinákem

19.30 - Křup alá Hup – kejklíř s žonglérskou školou před zahradní restaurací

20.15 - Chantal Poullain - chansony

21.45 - Prague Burlesque Show

22.15 – Ohňostroj