Celkem se podle mluvčí ostravského dopravního podniku Terezy Šnoblové zúčastní týdenního kontrolního maratonu v MHD na 38 asistentů přepravy a 42 strážníků.

„Kontrolní týmy vyrazí do terénu v rámci mimořádné bezpečnostní akce každý den i v noci v týdnu od 6. do 11. listopadu 2023. Prioritně budou skupiny dbát na bezpečnost cestujících a dodržování přepravních podmínek na nejvytíženějších tramvajových linkách," uvedla Tereza Šnoblová.

Podobná akce se uskutečnila také v květnu 2023:

Asistenti přepravy, revizoři kontrolují cestující, 19. května 2023, Ostrava.
Razie v Ostravě: 20 tisíc zkontrolovaných cestujících v MHD, každý 12. vyloučený

Zátah v MHD v Ostravě v listopadu 2022:

Kontrolní akce v ostravské MHD, 7. listopadu 2022.
Mimořádný zátah v Ostravě je u konce. Na jeden spoj dva vyloučení cestující

Dvanáct týmů asistentů přepravy v doprovodu ostravských strážníků se prioritně zaměří na vytipované úseky a linky s nejvyšším počtem vyloučených pasažérů za posledních šest měsíců. Půjde celkem o sedm linek. O výsledcích akce bude dopravce informovat.

„Podobně rozsáhlou akci jsme pořádali naposledy na jaře. Cestující si dlouhodobě přítomnost asistentů pochvalují, takže v návaznosti na jejich přání kontroly opakujeme. V květnu naše týmy zkontrolovaly na 20 tisíc cestujících a vyloučily každého dvanáctého,“ komentoval akci ředitel DPO Daniel Morys.

Tento muž odcizil z pozemku u rodinného domu baterii do autobusu.
VIDEO: Nepoznáte je? Lupičské duo ukradlo v Ostravě baterii do autobusu

„Bezpečnost občanů města a jeho návštěvníků je pro nás prioritou. Nejinak je tomu i v prostředcích MHD, kde se díky naší přítomnosti mohou cestující cítit bezpečně, a to nejen v rámci těchto akcí. S DPO spolupracujeme dlouhodobě a věřím, že v této spolupráci budeme i nadále pokračovat,“ dodal ředitel Městské policie Ostrava Miroslav Plaček.

DPO má v současnosti 90 zaměstnanců přepravní kontrolory. Polovinu tvoří revizoři a druhou asistenti přepravy. Asistenti přepravy zvyšují kvalitu přepravy cestujících, zejména přispívají k bezpečí a pořádku ve vozidlech, informují, pomáhají cestujícím, a to třeba i s nákupem jízdného. V DPO fungují sedmým rokem. Mimořádných akcí, kdy asistenti přepravy a strážníci vyrážejí do vozů a na zastávky MHD nad rámec běžných kontrol, proběhlo od začátku roku už sedm, včetně jarní týdenní.