Zahrát si badminton, volejbal, nohejbal, basketbal a další míčové sporty na zbrusu novém sportovišti mají možnost všichni sportovní nadšenci. Veřejnosti se totiž otevřely v Trojhalí Karolina v historické budově Ústředna dvě nové tělocvičny pokryté dřevěnou palubovkou. Pro zájemce je připraveno také základní zázemí v podobě dvanácti různě velkých šaten, z nichž dvě jsou určeny a připraveny také pro handicapované.

„Sportoviště nabízejí prostor dvou tělocvičen o rozloze 600 metrů čtverečních, přičemž jedna bude určena pro hráče badmintonu a druhá primárně pro basketbal a volejbal. Další zaměření obou tělocvičen nám ukáže až jejich provoz, budeme reagovat na míru zájmu o jednotlivé aktivity," řekl programový manažer Trojhalí Karolina Jan Rušaj s tím, že zázemí je připraveno až pro 200 sportovců. Ti si mohou pro své aktivity zapůjčit také vybavení.

Ředitel Trojhalí Petr Šnejdar doplnil, že cílem je z Trojhalí vytvářet trochu netradiční veřejný prostor, ve kterém se prolínají různé aktivity běžných lidí. „Proto i v prostoru sportoviště je přítomno umění. Vymysleli jsme tak netradiční označení kurtů pro badminton, kterých můžeme mít až šest. Naše kurty nebudou číslovány, ale budou pojmenovány například jako kurt Kobejn, kurt Vonegut, nebo kurt Nykox a návštěvníci ať už si najdou v těchto názvech své. Svůj kurt si přišel pokřtít i slavný sochař Kurt Gebauer," uvedl Petr Šnejdar.

Tělocvičnu si vyzkoušel také Tomáš Mareček z Ostravy. „Ve čtvrtek jsem se dozvěděl, že je 1. srpna sportování v nově otevřeném Trojhalí zdarma. Tak jsem se s partou rozhodl zajít pokřtít badmintonový plácek. Prostředí sportovišť je krásné, sociální zázemí mi trochu připomíná newyorské metro, v dobrém slova smyslu. Je to úplně něco jiného, než na co jsem byl v klasických tělocvičnách zvyklý. Myslím si, že tady nejsem naposledy. I ceny, které už jsou k dispozici na webu Trojhalí jsou rozumné," řekl Deníku jeden z prvních sportovcův Ústředny.

Jaký je další výhled využití sportovišť? „Od dnešního dne a po celý srpen již bude sportování placené a rezervace sportovišť budou probíhat pomocí e-mailu recepce@trojhali.cz nebo telefonního čísla 725 360 218. Základním bodem odbavení všech sportovců bude vždy recepce, která je umístěna v suterénní ulici. V průběhu srpna také budeme přes recepci přijímat dlouhodobé rezervace na jednotlivá sportoviště pro období září 2014 až červen 2015," uzavírá plány pro sportoviště Jan Rušaj.

Přestavba objektů Trojhalí trvala zhruba dva roky a stála 170 milionů korun bez DPH, převážnou část nákladů uhradila evropská dotace.

Otevírací doba:

Společně s otevřením sportoviště se rozšiřuje i otevírací doba celého Trojhalí. Ve všední dny bude areál otevřen od 08 do 22 hodin, o víkendech od 10 do 20 hodin

Ceník sportovišť:

Mezi 8 a 14 hodinou je cena kurtu 130 korun

Mezi 14 a 20 hodinou je cena kurtu 200 korun

Mezi 20 a 22 hodinou je cena kurtu 130 korun

Víkendy a svátky mezi 10 a 20 hodinou je cena kurtu 150 korun