Ostravská kavárna Atlantik nabízí kávu, v jejíž pěně jsou natištěné fotografie.Zdroj: Deník / Pavel SonnekJedním z prvních hostů kavárny Atlantik v centru Ostravy byl sportovní ředitel fotbalového Baníku a bývalý úspěšný reprezentant Marek Jankulovski.

„Většinu hráčské kariéry jsem strávil v Itálii, kde se káva pije skoro pořád. Ale tohle vidím na vlastní oči poprvé, musím to vyzkoušet,“ usmál se vítěz slavné Ligy mistrů s AC Milán Marek Jankulovski.

Postup výroby speciálního druhu kávy s pěnou, která stojí 85 korun, je vcelku jednoduchý.

Do této hluboké roury spadlo batole.
Batole v Ostravě spadlo do hluboké roury. Hasiči ho vytáhli pomocí tyče a háku
Andrej Babiš.
Premiér Andrej Babiš nemusí k ostravskému soudu

Vámi zvolenou fotografii z počítače pošle číšník prostřednictvím aplikace do speciálního přístroje, který ho během dvaceti vteřin vykreslí do šálku. „Jedná se o speciální přístroj (Milk Foam Printer), který funguje jako inkoustová 3D tiskárna. Fotku dokáže vykouzlit nejen na kávu, ale i na jakékoliv jiné pokrmy,“ uvedl Daniel Zbořil ze společnosti Laura coffee, která do Atlantiku dodává kávu.

S novinkou, která vyjde na zhruba pětadvacet tisíc, je spokojený i majitel kavárny Atlantik Filip Zavřel. Selfieccino považuje i za dobrý prostředek v boji s konkurencí.

„Jsme jediná kavárna s tímto sortimentem na Moravě a ve Slezsku. Nejbližší podnik je v Praze. První reakce zákazníků jsou ale hodně pozitivní,“ řekl Zavřel s tím, že k přípravě selfieccina stačí jakákoliv fotografie z mobilu. „A samozřejmě si zákazník musí objednat kávu s mléčnou pěnou tedy capuccino nebo latte,“ dodal Zavřel.

FC Baník Ostrava – SK Slavia Praha, rozhodčí udělil po shlédnutí videa Milanu Barošovi červenou kartu, zleva Milan Baroš, Daniel Holzer, Martin Fillo
Neudržel jsem emoce, lituje Baroš reakce po červené kartě
Ilustrační fotografie.
Taxify vrací Liftagu úder a jezdí dále