„Jak to koresponduje s nutným trendem zeštíhlování veřejné správy, když navíc váš předseda na Dnech NATO hovořil o nutnosti snižování počtu úředníků napříč spektrem? Takové jednorázové navýšení nemá v posledních dvou volebních obdobích obdobu!“ hřměl Macura sálem směrem k primátoru Janu Dohnalovi (ODS). „Něco takového nepamatuju!“

Ilustrační foto.
Nové vedení Ostravy pod dohledem. Macurův klub tasil drápy, doba hájení skončila

„Situace mě netěší, děje se tak kumulací několika faktů,“ hájil rozhodnutí primátor a nechal tajemníka magistrátu, aby krok osvětlil. Jedním z hlavních důvodů navýšení počtu úředníků na městě je výsledek auditu, kdy zaměstnanci kritizovali své přetížení.

Nadstandardně často na posledním zastupitelstvu vystupovali také vedoucí jednotlivých odborů, kterým koaliční politici dávali slovo, aby ten či onen krok zastupitelům vysvětlili.

Někdejší „energetický“ náměstek Karel Malík (Jdeto!!!) se dožadoval informací, jestli už má město vysoutěženy dodavatele elektřiny a plynu, na jak dlouho či kolik po poklesu cen ušetří.

Zastupitelstvo města Ostravy.
Emoce v Ostravě: Zastupitelé zvýšili daň z nemovitosti v zónách těžkého průmyslu

Náměstkyně Dagmar Macháčková (ANO) a primátor Jan Dohnal následně přislíbili, že všichni zastupitelé informaci dostanou písemně.