Společensky unavený pětapadesátiletý muž si v neděli po půlnoci doslova ustlal u vchodu jednoho z domů v ulici 28. října v Ostravě. Kamerový systém městské policie muže zaznamenal a dozorující strážník pro jistotu vyslal na místo hlídku, aby prověřila, že je vše v pořádku.

Právě včas. „Mezitím, než k muži vyslaná hlídka dorazila, zaregistroval strážník na kamerách dvě podezřelé ženy. Ty u spícího muže nejprve zastavily, krátce se rozhlížely po okolí a poté jej začaly, lidově řečeno šacovat,“ líčí mluvčí ostravské městské policie Jindřich Machů.

Z pohledu kamer bylo zřejmé, že ženy něco muži vytáhly z kapsy a rychle odcházely ve směru k podchodu Frýdlatnských mostů. „Následovala rychlá reakce strážníků. Na místo krádeže byla vyslána další hlídka. Ta provedla zadržení obou zlodějek při východu na druhé straně z podchodu. Díky sledování celého incidentu na kamerách měli strážníci výborné informace i o tom, že jedna z žen si v průběhu chůze prohlížela obsah peněženky a následně ji pohodila v podchodu. Vzhledem k tomu, že obě ženy byly podezřelé ze spáchání trestného činu, byly předány Polici ČR, která celou věc dále šetří,“ dodal Machů.